Михайло Головко: «Цей уряд, як і попередні, хоче перекласти тягар економічної кризи на пересічних українців»

Під час брифінгу 12 грудня у Верховній Раді України представник міжфракційного депутатського об’єднання «Свобода» Михайло Головко наголосив на неприпустимості зволікання парламенту з розглядом невідкладних заходів із метою стабілізації соціально-економічної ситуації в державі й виходу з кризи. Націоналіст розповів, які запитання до уряду були в свободівців та про їх законодавчі ініціативи.

«Дуже прикро, що година уряду відбулася за відсутності кількох міністрів, та й прем’єр-міністр проігнорував можливість роз’яснити парламентарям важливі моменти своєї діяльності. Тепер ми всі є свідками чергової кризи — енергетичної. Очевидно, що це питання повинен взяти під особистий контроль керівник уряду.

Також, без сумніву, цією темою мають зацікавитися новий міністр енергетики, Генеральна прокуратура. Головне завдання в цьому напрямку — ліквідувати корупційні схеми, за якими стоїть приватна компанія ДТЕК Ріната Ахметова, що приватизувала низку обленерго, купує в «Укренерго» електрику за ціною близько 40 доларів за МВт, а продає закордон дорожче 50 доларів. І це в той час, коли в нашій державі розпочалися масові відключення електроенергії. Більше того, немає графіків відключень: люди «застрягають» у ліфтах, зриваються операції в лікарнях, мерзнуть дити в дитсадках і школах, по селах люди по 6-8 годин без світла. Виходить, що компанія олігарха отримує надприбутки, а держава не може звести енергобаланс і домовляється з Росією про купівлю в держави-агресора електроенергії по 75-80 доларів за мегават. Це — черговий кричущий приклад розграбування держави. Тому ми звертаємося до всіх правоохоронних органів, аби вони розслідували ці факти, до Кабінету міністрів України, аби запровадив мораторій на відключення електроенергії та на її експорт в умовах браку електрики всередині держави. До речі, «Свобода» зареєструвала проект закону про запровадження мораторію на відключення електроенергії для населення під час економічної кризи.

Загалом дуже прикро, що за два місяці, які минули з моменту парламентських виборів, Рада й досі не спромоглася взятися за розв’язання гострих соціально-економічних проблем держави. Тому ми наполягаємо, аби наші законопроекти, спрямовані на подолання кризи, було включено до порядку денного», — наголосив Михайло Головко.

За словами народного депутата Михайла Головка, «Свобода» не підтримує програму дій уряду, бо має до неї суттєві зауваження.

«На словах усе красиво, однак конкретики фактично немає. Ми чули про нібито скорочення дефіциту Пенсійного фонду, уряд планує запровадити оподаткування спеціальних пенсій. Однак «Свобода» наполягає, щоби ці пенсії було взагалі скасовано. Беззаперечним є те, що влада мала би боротися із тінізацією економіки, але конкретних дієвих кроків уряд не пропонує. Ми вказуємо, як це робити: затвердити нашу законодавчу ініціативу про розірвання угоди з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування. Без цього кошти й надалі виводитимуть в офшори та уникатимуть оподаткування, що є ключовою причиною величезного б’юджетного дефіциту.

Окрім цього, незрозуміла позиція щодо намірів уряду дозволити приватизацію 1 200 стратегічних державних підприємств. Це робитимуть для кого? На замовлення олігархів? Це що — «різдвяний розпродаж» зі знижкою для кількох десятків багатіїв? «Свобода» вважає це недопустимим, бо продаж стратегічних підприємств призведе до остаточного знищення української економіки.

На нашу думку, основні кроки уряду навпаки мають бути спрямовані на боротьбу з олігархічним класом, який паразитує на мільйонах українців. Натомість бачимо чергове потурання їм. У програмі немає і слова про підняття ренти за користування природними ресурсами, в тому числі за видобуток нафти й газу, що є одним із основних джерел надприбутків олігархів. Загалом враження таке, що цей уряд, як і попередні, хоче перекласти тягар економічної кризи на пересічних українців. На наше переконання, ці витрати треба покласти на олігархів, які роками наживаються на українській економіці. Покривати воєнні видатки також мусять олігархи, а не всі українці, які нині ледь зводять кінці з кінцями. Через ці та інші зауваження ми не підтримуємо цю програму дій уряду», — зазначив Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.