“На квіткові годинники кошти є, а на позашкільну освіту – ні” – тернополяни підуть під міську раду

 Якщо потрібно буде йти під міськраду, ми підемо, – каже тернополянин, батько двох дітей Роман Малик. – Не може бути так, щоб на такі заклади не було грошей. Люди ходять на роботу на голому ентузіазмі.

 Діти пана Романа займаються після уроків у Тернопільській школі народних ремесел, що на “Новому Світі”. Заклад чоловікові імпонує тим, що там дітей навчають малювати, ліпити з глини, різьбити по дереву, плести з бісеру тощо. Також класи, на відміну від багатьох приватних шкіл, пристосовані для навчання великої кількості дітей.

– Там навчаються як здорові діти, так і хворі, зокрема із ДЦП, – додає він. – Оплата по-божому низька. Моя сім’я дуже задоволена тим, як там працюють із дітьми. І сама малеча — у захваті. Але нещодавно вчителі нам повідомили, що не знають, як працюватимуть далі, бо для школи немає фінансування.

Інформацію про брак коштів та роботу вчителів на голому ентузіазмі у навчальному закладі підтвердили. Що робити далі і куди звертатися, люди не знають.

– Якщо на вересень кілька гривень нам кинули, то на наступні місяці грошей немає, – каже педагог цієї школи пані Ольга (прізвища просила не вказувати – прим. ред.). – У жовтні нам заплатили по 350 гривень, а як прожити за ці гроші? А уявіть, що деякі вчителі працюють тут сім’ями — і чоловік, і дружина. За що їм власних дітей годувати?

Вчителі у школі, за словами пані Ольги, уже використали відпустки за власний рахунок. І, незважаючи на таку ситуацію, проблемами закладу ніхто не переймається.

 Депутати зайняті важливішим

У педколективу жевріє надія на те, що питання фінансування школи нарешті розглянуть на найближчій сесії міськради.

– У час тотального зомбування дітей через Інтернет вони все одно приходять до нас і займаються тут мистецтвом, – каже завуч закладу Тетяна Жмурко. – Охочих більше, аніж ми можемо взяти. Ми зверталися до керівних органів, адже ще з початку року знали, що не буде фінансування. І нам обіцяли, що цю проблему згодом вирішать.

Однак сесій вже було багато, а питання фінансування закладів позашкільної освіти ніхто не розглядає, нарікають педагоги. Можливо, депутати вважають, що такі заклади не потрібні у місті, припускає Тетяна Жмурко. Так, за її словами, депутати розглядають сотні земельних питань, встановлення пам’ятників та квіткових годинників за кількасот тисяч. А ось про те, щоб допомогти позашкільним закладам, чомусь не йдеться.

– Мабуть, депутатам видніше, як саме розподіляти міський бюджет, – додає вона. – Але наша школа маленька і нам не потрібні мільйони. Це не така велика сума для міста, щоб виплатити зарплату нашим працівникам.

Усі двері в школі зачинені

Утім, не лише школа народних ремесл потрапила у скруту. З такою ж проблемою зіткнулися й інші позашкільні заклади міста.

– Нещодавно ми прийшли з донькою на заняття у Станцію юних техніків, – каже тернополянка Ольга Рондяк. – А двері всюди зачинені і написано, що заклад не працюватиме до кінця місяця. Діти почали телефонувати до своїх вчителів. Ті пояснили, що їм сказали написати заяви на відпустку за власний рахунок. І невідомо, чи після 31 жовтня ситуація зміниться.

Вчителька доньки пані Ольги, за її словами, таки прийшла на заняття, хоч їй за нього ніхто не заплатить. Загалом працювати задарма, каже жінка, тернопільські освітяни звикли. Адже уже тривалий час проводять півторагодинні уроки, хоч їм оплачують тільки 45 хвилин.

– Донька майже рік чекала, щоб записатися на гурток бісероплетіння, – каже Ольга Рондяк. – Вона обожнює ці заняття, боїться пропустити бодай одне. І не тільки я хвилююся, що заклад не працює. Туди всі діти біжать з величезним задоволенням. Тож якщо станція не працюватиме, батьки з цим не миритимуться. Адже, закриваючи такі заклади, влада забирає у простих, але талановитих діток можливість розвиватися і навчатися.

Пообіцяли дати гроші

Проблеми на Станції юних техніків не заперечують. Наразі у відпустці, як повідомили тут, перебувають майже всі працівники, за винятком технічного персоналу. Втім, як сподіваються у закладі, проблему недофінансування вирішать на найближчій сесії.

– На жовтень грошей забракло, – каже директор Станції юних техніків Олег Ковальчук. – Якщо ще у вересні можна було миритись із ситуацією, то тепер почалися проблеми. Бо маємо такий закон, який каже, що зарплата працівникам щомісяця має бути виплачена. А от вже в якому розмірі – це інша справа. Тому ми скоротили деякі посади, звели групи докупи і таке інше.

До такої кризи призвело, за словами пана Ковальчука і те, що у попередні роки на серпневих сесіях традиційно додавали грошей на позашкільну освіту. А цьогоріч – ні.

– Міська влада знає про проблему і готова дати кошти,однак поки що невідомо, скільки саме, – додає він. – Батьки трохи запізно зарухались, бо ми попереджали про такий поворот подій.

Чи збираються якось вирішувати проблему, ми поцікавились у заступника міського голови з гуманітарних питань Леоніда Бицюри. Він, як повідомив нам по телефону, знає про проблему. Одначе за коментарем порадив звернутися у фінансове управління. Тут, у свою чергу, були здивовані таким скеруванням.

– З початку року на позашкільну освіту виділили 5,6 мільйона гривень, – каже начальник управління Надія Кучер. – І сьогодні грошей уже забракло. Самі знаєте, яка нині ситуація у країні — не вистачає коштів навіть на основну освіту.

Чвітлана Гривас, 20 хвилин

-1 thoughts on ““На квіткові годинники кошти є, а на позашкільну освіту – ні” – тернополяни підуть під міську раду

  • 21:12 | 5.11.2013 о 21:12
    Permalink

    Що за примітивний погляд на ситуацію? То давайте вже і фонтанів не будемо ремонтувати! І набережну не будемо ремонтувати! Давайте будемо жити лише одною позашкільною освітою?! Перепрошу, шановні батьки, але я не хочу щоб спільні гроші з бюджету використовувались на ВАШІ забаганки щодо позашкільної освіти! Бажаєте додаткову освіту для дитини – платіть з власної кишені!

  • 21:34 | 5.11.2013 о 21:34
    Permalink

    бюджет на освіту, культуру, медицину формується Урядом, а не міською радою. як уряд платить, так ті гроші перерозподіляються

Коментарі вимкнені.