На Рівненському полігоні знімають кліп про героїзм тернопільських артилеристів
«Падаючи на сніг» – назва майбутньої музичної роботи про війну тернопільського композитора, співака та продюсера Андрія Підлужного. Частину кліпу на пісню-присвяту пам’яті загиблих 15-ти військовослужбовців Тернопільської артилерійської бригади знімали на Рівненському полігоні.
Кліп до композиції «Падаючи на сніг» засновано на реальних подіях, трагічних і героїчних водночас. У 2015 році наш бойовий гарматний розрахунок під Вуглегірськом потрапив у засідку. Пісня присвячена пам’яті всіх військовослужбовців 44-ої окремої артилерійської бригади, які не повернулися додому.
Сам процес створення кліпу складається з кількох етапів. Зйомки, які нещодавно пройшли на військовому полігоні Нова Любомирка, не останні.
– Це один з найкращих в Україні полігонів, його площа сягає 150 км. Від КПП ще потрібно було їхати близько 20 км до місця зйомок. Можете собі уявити, який масштаб, – ділиться враженнями ідейний натхненних кліпу Андрій Підлужний.
Напередодні зйомок один із головних героїв кліпу, народний артист України Гриць Драпак, вирішив покинути зйомки. Вся команда опинилася у стресовій ситуації, але не здалася і в скорому часі поповнилась великою кількістю учасників. Роль, яку повинен був виконувати Гриць Драпак, майстерно відіграв Михайло Гросуляк, відомий тернопільський ресторатор.
– Це дуже колоритна людина. Він ефектно вписався в цю роль, адже йому притаманні риси батьківства та й взагалі він виглядає, як справжній козак. Я завжди там мріяв зняти класний історично-художній фільм про Тараса Бульбу і в цій ролі уявляв лише Михайла Гросуляка, – розповів про нового актора Андрій Підлужний.
Військовим консультантом виступив відомий тернополянин, волонтер та учасник бойових дій, доброволець Дмитро Гайдуцький та Народний герой України Юрій Кирикович (позивний «Батя»).
– Пан Юрій – відомий волонтер, який, покинувши бізнес, разом з родиною – дружиною та сином пішли на війну. Це дуже героїчний чоловік. Я радий, що він долучився до наших зйомок, – додає Андрій Підлужний.
Кліп знімають одразу три режисерські групи – Ольга й Тарас Стельмахи, Віталій Дуда та київська режисерська команда на чолі з нашим земляком, відомим українським кінодокументалістом, засновником програми «Галопом по Європам», режисером, співавтором фільмів «Війна за свій рахунок», «Добровольці Божої чоти» та «Міф» Іваном Яснієм.
Під час зйомок кліпу на полігоні лунало багато пострілів та було закладено велику кількість вибухівки. Використовувалась складна техніка, зокрема МТ-ЛБ, створений для транспортування людей та вантажів, також широко залучається в ролі артилерійського тягача. Саме ця «машина» доставляла до місця зйомок протитанкову гармату під назвою «Рапіра».
– Ця зброя дуже точно і красиво б’є, але під час пострілу йде такий шум, що словами не передати. Після пострілу все заливає на відстані кількох метрів вогняним полум’ям, і це дуже небезпечно. Ми перед тим, як їхати на полігон у Рівненську область, займалися у нас в Білій на полігоні. Військові протитанкового підрозділу із Теребовлі навчали наших хлопців правильно розкладати та заряджати «Рапіру». Адже якщо щось зробити не так, то може навіть відтяти ногу, – мовив Андрій Підлужний.
За один день команді вдалося відзняти те, що фактично знімають 5-7 днів, адже всі працювали дуже злагоджено.
– Дуже класно відіграв Сашко Алексєєв, неймовірно ввійшов у роль. Коли ми переглядали після зйомок кадри, то кожен відчув мурахи по тілу. І це не дивно, у країні йде війна. Одна справа, коли ти граєш історичні ролі, хоча й там важко, бо потрібно вловити дух тієї епохи, а зовсім інше відіграти те, що болить, і те, з чим кожен пересікався так чи інакше. Сашко був на «нулі» і він реально знає, що таке війна, не з чуток, – розповів композитор Підлужний.
До зйомок також долучилася тернопільська 44-та окрема артилерійська бригада, яка в той же день, коли завершили зйомки, поїхала на передову.
Учасники зйомок пригадують, що був цікавий момент, коли все відзняли й актори, режисери аплодували один одному. Цей кліп необхідний українському суспільству, адже такі складні часи для військових, для молоді та й у цілому для народу України. Патріотичне виховання, героїка – це рушійна сила до перемоги. Адже всі ми знаємо, що часто ті хлопці, які повертаються з війни, не відчувають підтримки суспільства. У мирному місті всі розважаються, випивають, регочуть, насолоджуються життям. А військовим важко це зрозуміти, коли ще кілька днів тому вони лежали на холодній землі під кулями. Команда, яка працює над кліпом, вважає, що всім музикантам потрібно сконсолідуватися та й усьому суспільству взагалі.
– Пісня триватиме всього 3 хвилини і 20 секунд, і за цей час усім акторам потрібно відіграти свою історію таким чином, щоби запам’ятатися, передати емоції та героїзм наших вояків. Це буде не просто музична композиція, а серйозний кінокліп, яких в Україні знімають дуже мало. Зараз у нас продовжується кастинг, ми шукаємо маленького русявого хлопчика віком 4-6 років та дівчину 18-28 років. Коли відберемо найкращих, то перейдемо у наступну стадію. Буде знято маленькі відеоролики про кожного з героїв, і ми проведемо голосування на розсуд глядачів. Вони мають обрати тих, хто реалістичніше покаже емоції. І після цього плануємо презентацію кліпу на середину вересня. Всього буде шість презентацій, дві з них у Тернополі – на вечорі великих прем’єр «PRIME TIME» та у військовій частині. Також запросимо відомих артистів, але хто це буде – не скажу, не хочу відкривати всі карти, – підсумував Андрій Підлужний.
Вікторія Ушакова
Джерело: Тижневик “Номер один”
Коментарі вимкнені.