На що ООН дала гроші Тернопільщині?
Засідання обласної координаційної ради проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду -ІІІ» відбулося 25 червня у Тернопільській обласній державній адміністрації.Під час засідання обговорили результати реалізації проектів в області, проблемні питання, які виникають під час впровадження мікропроектів.
Як поінформувала директор департамент економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Галина Воляник, в рамках реалізації проекту в 9 районах проведено 38 семінарів в сільських радах, відібрано для впровадження мікропроектів 36 громад.
«На даний час створено і зареєстровано 35 громадських організацій, 1 обслуговуючий сільськогосподарський кооператив у Козівському районі, – констувала Галина Воляник. – Плануємо завершити 10 мікропроектів по заміні вікон до 1 вересня та 5 – до 15 жовтня».
Участь у роботі обласної координаційної ради проекту взяв голова обласної державної адміністрації Степан Барна.
«Проекти за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН – це можливість покращити умови життя мешканців області, особливо у сільській місцевості, – наголосив Степан Барна. – Тому я закликаю всіх, хто відповідає за реалізацію мікропроектів, докласти максимум зусиль, щоб ця справа була успішною».
Довідка: Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) з 2008 року активно діє по всій території України. Близько 2,6 мільйони людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлених дитячих садків та шкіл (664), медичних пунктів (118), доступі до якісної води (110), охороні довкілля (9), енергозберігаючого вуличного освітлення (706). Понад 2000 місцевих ініціатив було впроваджено, понад 20,000 членів громад та 6,000 місцевих та обласних чиновників пройшли тренінги з фінансового управління та управління проектом.
Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту – сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні . Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду в Тернопільській області.
Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.
Коментарі вимкнені.