На Тернопільщині люди перекрили трасу і тепер бояться переслідувань міліції

Акція протесту проти будівництва індичатника у їхньому селі виникла у жителів Великого Ходачкова спонтанно. Селяни просто ходили туди-сюди через “зебру”. Тепер бояться переслідувань міліції і відмовляються підписувати пояснення, – пише 20 хвилин.

Люди перекрили трасу, яка проходить через село Великий Ходачків, у неділю, 20 травня, вдень. Таким чином вони протестували проти побудови у їхньому селі ферми з вирощування індиків.
Селяни кажуть що неекологічне виробництво знищить їхнє село, тому готові боротися проти індичатника до кінця.
– На трасу вийшло приблизно 200 осіб, – розповідає жителька Ходачкова Елла Сафонова. – Люди ходили туди-сюди пішохідним переходом, не порушуючи правил дорожнього руху. Автомобілі з малими дітьми та спецтранспорт ми, звичайно, пропускали. Потім приїхала міліція, всіх зняли на камеру. Почали питати, хто організатор. А тут організаторів немає. Це — спонтанна акція. Люди один за одного…
У вівторок вранці, 22 травня, міліціонери зібрали частину учасників акції біля сільради. Просили у людей, аби ті дали пояснення, але селяни відмовилися підписувати будь-які документи.
– Чому маю пояснювати міліції, що переходив дорогу, не порушуючи правил, – каже місцевий житель Іван Курас. – Маю на це повне право. З таким успіхом мав би писати пояснюючу записку, чому стою на тротуарі чи чому сів на лавочку на вулиці. Це все роблять, аби тиснути на нас. Отак підпишемо якийсь папірець, а потім вийде, що ми — організатори перекриття траси.
За словами людей, акція розпочалася спонтанно. Жителям села набридло, що на їхню проблему ніхто не зважає.
– До водіїв на трасі ставилися доброзичливо, – каже житель Великого Ходачкова Михайло Бей. — Однак деякі водії поводилися з нами по-хамськи. Один навіть почав їхати на людей, але вони його зупинили.
Міліціонери ж запевняють, що людям за проведення акції нічого не буде. І що пояснювальні, які вони просять написати, — проста формальність.
– Претензій ні до кого з людей не маємо. Ні до когось зокрема, ні загалом до громади, – каже начальник міліції громадської безпеки Козови Василь Дідух. – Хочемо у людей взяти коротке письмове пояснення, чому і як ходили пішохідним переходом. Адже у міліцію звернувся один із водіїв, який не міг проїхати трасою. Люди мають право відмовитися давати пояснення. Але це теж слід зафіксувати письмово…
Селяни відмовилися давати пояснення, однак письмову відмову не підписав жоден із них. Перенесли це питання на збори у четвер. Тоді мають зібратися і представники влади, і юристи, і люди, які будують птахофабрику.

Коментарі вимкнені.