На тернополян чекає три дні джазових контрастів

XVIII Міжнародний джазовий фестиваль JazzBez оселиться в Тернополі 7-9 грудня. На ці дні місто перетвориться в епіцентр музичних контрастів, варіацій та імпровізацій. До Тернополя приїдуть легенди джазу, флагмани актуального саунду, прихильники урбаністичного та фолькового звучання. Лунатимуть й українські мелодії в джазовій обробці. Концерти відбуватимуться в академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка, початок о 19:00.

 

Першого дня тернополяни почують італійський Antonio Flinta Quartet та норвезький Jonas Cambien Trio. Прикметно, що обидві команди ще не виступали в Україні, тож тернополяни першими почують цей мікс різних стилів, темпераментів і підходів до музики.

Скандинавський джаз — це холодність, пронизливість, крихкість і аскетична краса звуку. Дебютний альбом тріо Йонаса Камбіена критики описують як вкрай цікаву суміш сучасного джазу та автентичного фольклору країн, яких не існує.

Квартет відомого композитора та піаніста чилійського походження Антоніо Флінти виконує сучасний чуттєвий та багатошаровий гармоній джаз. Музиканти шукають нові засоби вивчення настроїв, кольорів, текстури та простору.

Другий день фестивалю буде виразно американським — гратимуть Ark Ovrutski New York Quartet feat Benny Benack і Logan Richardson.

Ark Ovrutski New York Quartet feat Benny Benack. Уродженець Пітсбурга, Бенні Бенак III — один із лідерів джазової сцени Нью-Йорка, віртуозний трубач і харизматичний співак. Арк Овруцький — відомий український контрабасист, композитор і бендлідер, який проживає в Нью-Йорку. За останні 12 років Арк Овруцький співпрацював із низкою всесвітньо відомих джазових артистів: Кертісом Фуллером, Грегорі Портером, Кармен Ланді, Стівом Вільямсом, Ларрі Віллісом та багатьма іншими. Спільно з американськими джазменами український контрабасист записав три диски, які отримали високі оцінки критиків.

Логана Річардсона називають теперішнім і майбутнім актуального джазу та дизайнером урбаністичного саунду. У своєму найсвіжішому альбомі Blues People він представив науково-фантастичний та накручений на стилістиці 80-х звуковий супровід до власного життя та підтвердив свій статус одного з найталановитіших саксофоністів. Саме з прем’єрною презентацією цього альбому Логан приїжджає на цьогорічний Jazz Bez.

Третього дня, 9 грудня, виступатимуть Leléka (Україна-Німеччина) та Silhouette and Vinx (США-Угорщина). Етно-джазовий бенд Leléka – одне з найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez. Проект народився на початку 2016 року в Берліні та отримав низку престижних нагород. В основу музики колективу покладено відомі народні українські пісні, що вдало поєднуються із сучасним європейським джазом. Талант і сміливість в імпровізаціях, виконавський професіоналізм, помножені на неповторний український мелос, справляють на публіку магічне враження.

Silhouette and Vinx. Вінкса називають найочікуванішою зіркою цьогорічного Jazz Bez та одним із найбільш обдарованих вокалістів-імпровізаторів сучасності. Перелік його колаборацій викликає захоплення та священний трепет: Sting, Stevie Wonder, B.B. King, Herbie Hancock, Cassandra Wilson, Lou Reed, Kenny G, Sheryl Crow, Taj Mahal, Zap Mama… Складні багатошарові мелодії, унікальний тембр і барабан, із яким Вінкс нерозлучний, роблять його впізнаваним і особливим. Шоу Silhouette and Vinx — це витримана суміш джазу, фанку, босанова та блюзу.

Коментарі вимкнені.