Байківці наступного року мають повернути державі 17 мільйонів

Про це в інтерв’ю газеті “Сільський господар” розповів голова Байковецької ОТГ Анатолій Кулик, порівнюючи американське та українське місцеве самоврядування.

У рамках п’ятирічної програми Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID), програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) групу голів разом із спеціалістами відділів економічного розвитку територіальних українських громад запросили до США для ознайомлення з роботою тамтешніх органів місцевого самоврядування.

«Спершу відвідали Вашингтон, – пригадує Анатолій Кулик, – спілкувалися із сенаторами. Вони добре знають ситуацію в Україні. Потім перебували у містах і містечках, зокрема, у Деб’юку. Взагалі, Америка – країна рівних прав і можливостей, кожен може зреалізуватися, маючи бажання працювати. А місцеве самоврядування докорінно відрізняється від нашого. Передусім, кожен штат і навіть місто є законодавцем податкового кодексу на своїй території. Тому місцевий орган влади працює над власним економічним розвитком, запрошуючи бізнес. Дбають про чистоту, прибирання сміття, розвиток туризму. Є два основні види податків: плата за нерухомість і реалізацію продуктів, що пропонуються на цій території. Ставки податку у містах – різні. Є дві системи управління, які використовують 50х50. У першому випадку наймають менеджера, у другому – керує голова. Менеджер працює на платній основі, йому дають повноваження, відповідно він формує штат працівників. Після обговорення пріоритетних завдань, менеджеру доручають імплементувати їх на території громади. Він визначає і погоджує суму необхідних коштів.

– Крім того, – наголошує Анатолій Романович, – місцеве самоврядування переймається пожежною безпекою, охороною (у них власна поліція) та запрошує бізнесові структури на свою територію. Є також різні пільгові державні програми. Усі зароблені кошти залишаються в громаді. У нас, на жаль, інша система податків. Наприклад, Байківці наступного року мають повернути державі 17 млн грн. реверсної дотації…

Коментарі вимкнені.