На вихідних на Тернопільщину з’їдуться лемки

Понад 25 тисяч учасників очікують на  XVI Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Мистецький захід відбудеться 1-2 серпня в урочищі Бичова поблизу м. Монастириська Тернопільської області.

Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Степан Барна 29 липня під час виїзного засідання оргкомітету з підготовки та проведення фестивалю, яке відбулося у Монастириському район

Степан Барна наголосив, що цього року змінено формат дійства. Захід присвячено 70-річчю депортації лемків.
«Наше завдання – провести фестиваль на високому рівні, – звернувся до присутніх очільник краю.- Адже фестиваль вже став традиційним і збирає учасників не тільки з різних куточків України, а й з-за кордону. Це  етнографічний захід, покликаний відродити культуру і духовність. Програма буде насичена і цікава. Планується, що виступатимуть  понад 90 ансамблів та колективів».

Як поінформував директор департаменту культури, релігій та національностей облдержадмінітсрації Григорій Шергей, цього року, окрім основної сцени, діятиме ще й дитяча. Тут наймолодші учасники фестивалю демонструватимуть свої творчі здібності. Діятиме й містечко майстрів та ярмарок їхніх виробів. Родзнкою концертної програми буде виступ гурту «Kozak System».

За результатами засідання оргкомітету голова облдержадміністрації дав відповідні доручення.

Зокрема,  доручено облаштувати додаткові зупинки для автомобільного транспорту, забезпечити доставку гостей свята від автовокзалу м.Монастириська до місця урочища Бичова, встановити вказівні дорожні знаки на основних маршрутах проведення фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Медичним службам доручено організувати медичне обслуговування учасників, чергування машин швидкої допомоги та контроль за санітарно-епідеміологічною ситуацією під час проведення фестивалю.  Правоохоронним органам – забезпечити охорону громадського порядку.

Коментарі вимкнені.