На загальних зборах “Тернопільбуду” вирішать всі проблеми або Фарс Василя Лила

Лило Василь
Лило Василь

Ми нещодавно писали про те, що працівники “Тернопільбуду”  просять генерального директора ТОВ «Тернопільбуд», нинішнього депутата Тернопільської міської ради Василя Лила піти на поступки та дозволити працівникам «Тернопільбуду», які пропрацювали не одне десятиліття на підприємстві,  приватизувати кімнати.

Мешканці гуртожитків, які знаходяться за адресами вул…Макаренка 6 та 7, Яремчука 37 та 39, Фабрична, 2, кажуть, Василь Лило фактично купив будинки разом з людьми.

–          Він приватизував будинки без відома людей.  Хто ми такі? Ми не один раз були в міській раді. Ці гуртожитки мали передаватись разом з Комбайновим.  Ми є власники тимчасові, а наші діти вже ніхто. Наприклад Лило продасть квартири чужим. І тоді ми хоч копати землянки маємо. Куди ми підемо з дітьми? – кажуть вони

Сьогодні під статею з’явився коментар від “Тернопільбуду”:

Гуртожитки, що належать товариству були побудовані підприємством «Тернопільбуд» власними силами для проживання у них працівників нашого підприємства. В даних гуртожитках повинні проживати сім’ї та одинаки (холостяки), які є працівниками ТОВ «Тернопільбуд».

По тих чи інших обставинах в гуртожитках проживають і мешканці, які ніколи не працювали в системі Тернопільбуду, але ми ніколи не робили різниці між цими людьми та нашими працівниками, хоча зараз у нас до цих людей є багато запитань.

14 травня 2014 року на адресу ТОВ «Тернопільбуд» надійшло звернення від мешканців гуртожитків щодо передачі у власність кімнат у гуртожитках.

З 19 травня по 23 травня 2014 року у ТОВ «Тернопільбуд» будуть скликані Загальні збори учасників, де буде винесено на розгляд дане питання.

Хочемо запевнити, що житлові права мешканців, що проживають у гуртожитку в розумінні Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» товариством з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» не порушуються, їх ніхто не виселяє з кімнат, де вони проживають і в подальшому виселяти не буде. Окрім того, мешканці кімнат (їх діти, онуки, батьки і т.д.) не тільки проживають у цих кімнатах, а й зареєстровані.

Усі мешканці, які зареєстровані більше п’яти років у гуртожитку і не мають власного житла, будуть проживати у гуртожитку постійно.

Але повідомляємо, що є мешканці, які самовільно зайняли по 2,3,4 кімнати і більше. Є мешканці, які мають у власності квартири та житлові будинки (їх частини чи частки), кімнати в інших гуртожитках, відповідно до таких мешканців, якімають у власності іншу нерухомість, не поширюються норми Закону України «Про  забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

У зв’язку із самовільним зайняттям мешканцями по декілька кімнат, ми не маємо можливості поселити для проживання у гуртожитках працівників товариства, які працюють у ТОВ «Тернопільбуд» більше десяти років і не мають власного житла. Мешканці даних гуртожитків, які виявили бажання отримати у власність кімнати, самостійно звертаються до ТОВ «Тернопільбуд» з письмовими заявами про передачу їм у власність цих кімнат. Всі їхні звернення задоволенні і вирішені позитивно.

Розгляд товариством питань з приводу передачі у власність кімнат гуртожитків буде відбуватись індивідуально, по кожній кімнаті окремо, з врахуванням усіх особливостей, що стосується того чи іншого мешканця зокрема. 

Тому зараз усі заяви з приводу купівлі гуртожитків разом з людьми є безпідставними.

Я думаю загальними зборами учасників ТОВ «Тернопільбуд» при розгляді даного питання і прийнятті рішень будуть враховані усі проблеми, що виникли.

 

Ініціативна група, яка займається вирішенням данної проблеми, надала “Погляду” кожну тезу у відповіді “Тернопільбуду”:

  • Гуртожитки, що належать товариству були побудовані підприємством «Тернопільбуд» власними силами для проживання у них працівників нашого підприємства. 
Що означає “власними силами”? Лило сам і особисто будував ті гуртожитки? 
У контексті передачі гуртожитків у комунальну власність міста дана теза мала б значення, якщо б дані гуртожитки ТОВ “Тернопільбуд” побудувало їх ПІСЛЯ процедури приватизації/корпоратизації, а не ДО. Усі гуртожики, котрі були побудовані ДО приватазації підприємства згідно Закону не повинні були включатись в статутний капітал підприємства. А якщо вже включились (дивним чином!), то існує процедура їх виведення та передачі в комунальну власність міста.
ТОВ “Тернопільбуд” вправі на власний розсуд розпоряджатись ЛИШЕ тими гуртожитками, котрі збодувало ПІСЛЯ приватизації підприємства.
Гуртожитки, котрі збудовані до приватизацї слід передати в комунальну власність міста з метою подальшої БЕЗКОШТОВНОЇ покімнатної приватизації.
  •   В даних гуртожитках повинні проживати сім’ї та одинаки (холостяки), які є працівниками ТОВ «Тернопільбуд». 
Це чиясь суб’єктивна думка. А Закон говорить, що гуртожитки не повинні були включатись в статутний капітал підприємства і повинні були бути передані в комунальну власність міста. Хто у них має проживати, а хто не має – повинна вирішувати міська рада, а не ТОВ “Тернопільбуд”.
  •  По тих чи інших обставинах в гуртожитках проживають і мешканці, які ніколи не працювали в системі “Тернопільбуду”, але ми ніколи не робили різниці між цими людьми та нашими працівниками, хоча зараз у нас до цих людей є багато запитань.
Робити чи не робити різницю між мешканцями керівництво “Тернопільбуду” мало право до того як підприємство стало приватним. З моменту його приватизації “Тернопільбуд” втратив право вирішувати ці питання. Порушуючи права мешканців гуртожитків, керівництво “Тернопільбуд” включило гуртожитки в статутний капітал підприємства. Щоб виправити власну грубу помилку, приватні власники ТОВ “Тернопільбуд” зобовязані в найкоротший термін звернутись в міську раду щодо передачі гуртожитків в комунальну власність міста. Виключно міська рада від імені громади міста уповноважена вирішувати долю кімнат у гуртожитках колишнього ДЕРЖАВНОГО підприємства. 
  •  14 травня 2014 року на адресу ТОВ «Тернопільбуд» надійшло звернення від мешканців гуртожитків щодо передачі у власність кімнат у гуртожитках.
ТОВ “Тернопільбуд” у даному випадку лукавить. Звернення надходило щодо передачі гуртожитків у “комунальну власність міста”, а не “у власність”. Кому і у яку власність передавати кімнати буде вирішувати міська рада, а не ТОВ “Тернопільбуд”.
  •  З 19 травня по 23 травня 2014 року у ТОВ «Тернопільбуд» будуть скликані Загальні збори учасників, де буде винесено на розгляд дане питання.
Зважаючи на те, що частка Лила Василя та його синів у ТОВ “Тернопільбуд” становить понад 90% (у цьому можна пересвідчитись у публічному реєстрі юридичних осіб), то таке “скликання зборів” є зайвим. Лило Василь Йосипович вправі одноосібно прийняти рішення щодо передачі гуртожитків у комунальну власність міста. Він має юридичні повноваження прийняти таке рівшення навіть якщо його рідні сини будуть проти такого рішення.
  •   Хочемо запевнити, що житлові права мешканців, що проживають у гуртожитку в розумінні Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» товариством з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» не порушуються, їх ніхто не виселяє з кімнат, де вони проживають і в подальшому виселяти не буде.
Якраз в розумінні Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гурожтинків” ТОВ “Тернопільбуд” порушує права мешканців гуртожитків. Даний закон приймався з метою створення можливості безкоштовно приватизувати кімнати у гуртожитках державних, комунальних та колишніх державних та колишніх комунальних підприємств. Невиселення з кімнат проживання – це ще не є виконання норм вищезгаданого закону. Закон перебдачає БЕЗКОШТОВНУ ПРИВАТИЗАЦІЮ, а не “їх ніхто не виселяє і в подальшому виселяти не будуть”. На даний момент ТОВ “Тернопільбуд” шляхом НЕпередання гуртожитків у комунальну власність міста створює перешколи у реалізації прав мешканців гуртожитків на безкоштовну приватизацію кімнат, чим і обмежую права цих мешканців!
  •  Окрім того, мешканці кімнат (їх діти, онуки, батьки і т.д.) не тільки проживають у цих кімнатах, а й зареєстровані.
А мали б проживати без реєстрації? І батьки, і діти, і онуки проживали і були прописані в гуртожитках колишнього “Комбайногового заводу” і “Текстильника”. Чи яке це має відношення до того, що ПРИВАТНЕ підприємство ТОВ “Тернопільбуд” на даний момент відмовляється від передачі гуртожитків колишнього державного підприємства в комунальну власність міста?
  •  Усі мешканці, які зареєстровані більше п’яти років у гуртожитку і не мають власного житла, будуть проживати у гуртожитку постійно.
 Хто і скільки часу має проживати в гуртожитку повинна вирішувати міська рада, а не власник ПРИВАТНОГО підприємства ТОВ “Тернопільбуд”, котрий на даний момент відмовляється передати гуртожитки в комунальну власність міста.
  •  Але повідомляємо, що є мешканці, які самовільно зайняли по 2,3,4 кімнати і більше. Є мешканці, які мають у власності квартири та житлові будинки (їх частини чи частки), кімнати в інших гуртожитках, відповідно до таких мешканців, які мають у власності іншу нерухомість, не поширюються норми Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».
Дійсно, ті мешканці, котрі неправомірно зайняли декілька кімнат не маючи на те законних підстав, не зможуть безкоштовно приватизувати помешкання. Але впорядкуванням проживання у гуртожитках та визначенням хто має право на приватизацію, а хто не має – повинна займатись міська рада, а не власник ПРИВАТНОГО підприємства ТОВ “Теропільбуд”, котрий включив дані гуртожитки до статутного каміталу підприємства під час його приватизації і на даний момент, порушуючи законодавство, відмовляється передавати дані гуртожитки у комунальну власність міста.
  •  У зв’язку із самовільним зайняттям мешканцями по декілька кімнат, ми не маємо можливості поселити для проживання у гуртожитках працівників товариства, які працюють у ТОВ «Тернопільбуд» більше десяти років і не мають власного житла.
Можемо лише порекомендувати власнику ТОВ “Тернопільбуд” частину прибутку спрямовувати на будівництво нових гуртожитків/житлових будинків для потреб працівників. На збудовані ТОВ “Тернопільбуд” гуртожитки після проведення приватизації/коропоратизації підприємства Закон “Про забезепечення майнових прав мешканців гуртожитків” не буде розповсюджуватись і його не доведеться передавати у комунальну власність міста з подальшою безкоштовною приватизацією кімнат.
У даному випадку ТОВ “Тернопільбуд” зобовязаний передати в комунальну власність міста лише ті гуртожитки, котрі було включено в статутний капітал ДО приватизації/кпропоратизації підприємства. Усіма гуртожитками, котрі ТОВ “Тернопільбуд” побудувало вже як приватне підпримство, власники/керівництво підприємства розпоряджаються на власний розсуд і для вимоги передачі їх у комунальну власність міста немає законних підстав.  
  •  Мешканці даних гуртожитків, які виявили бажання отримати у власність кімнати, самостійно звертаються до ТОВ «Тернопільбуд» з письмовими заявами про передачу їм у власність цих кімнат. Всі їхні звернення задоволенні і вирішені позитивно.
Якщо приватне підпрємство ТОВ “Тернопільбуд” проводить БЕЗКОШТОВНУ передачу кімнату в гуртожитках, котрі були побудовані ще державним будівельним підпрємством, у комунальну властість, то воно, на нашу думку, здійснює невластиву для себе функцію. Згідно Закону України “Про забезепечення житлових прав мешканців гуртожитків” процес безкштовної приватизації кімнат у гуртожтиках колишніх державних підприємств здійснює орган місцевого самоврядування, а не власником чи його предаствниками вже приватизованого колишнього державного підприємством. 
  •  Розгляд товариством питань з приводу передачі у власність кімнат гуртожитків буде відбуватись індивідуально, по кожній кімнаті окремо, з врахуванням усіх особливостей, що стосується того чи іншого мешканця зокрема.
 Питання приватизації кімнат в гуртожитках колишнього деражвного підприємства не є у компетенції приватного підпрємства, котре включило в статутний капітал гуртожитки у процесі приватизації/корпоратизації. Законодавство передбачає наступну процедуру: 1) підприємство передає гуртожитки у комунальну власність місцевої громади; 2) місцева рада (міська рада) приймає у комунальну власність дані гуртожитки; 3) місцева рада безкоштовно передає кімнати у власність мешканцям згідно затвердженої кабінетом міністрів процедури. Ймовірно, ТОВ “Тернопільбуд” проводячи процедуру приватизації кімнат у гуртожитках самостійно – порушує чинне законодавство.
  •  Тому зараз усі заяви з приводу купівлі гуртожитків разом з людьми є безпідставними.
 На даний момент ТОВ “Тернопільбуд” не спростувало інформацію про те, що гуртожитки були включені до статутного капіталу ПРИВАТНОГО підприємства в процесі приватизації/корпоратизації. На нашу думку, замість того щоб передати гуртожитки в комунальну власність міста, вони були включені в статутний капітал ПРИВАТНОГО підприємства.
  •  Я думаю загальними зборами учасників ТОВ «Тернопільбуд» при розгляді даного питання і прийнятті рішень будуть враховані усі проблеми, що виникли.
Вкотре наголошуємо, що у Василя Лила частка власності у ТОВ “Тернопільбуд” становить понад 90%. Тому розмови про “збори учасників” вважаємо фарсом. Василь Лило вправі одноосібно прийняти рішення щодо виконання Закону “Про забезпечення майнових прав мешканців гуртожитків” звернувшись до міської ради щодо передачі гуртожитків у комунальну власність міста з метю подальшої безкоштовної покімнітної приватизації.

-1 thoughts on “На загальних зборах “Тернопільбуду” вирішать всі проблеми або Фарс Василя Лила

  • 14:08 | 19.05.2014 о 14:08
    Permalink

    Ото то вже той хитрилй Лило!
    Йому люди чорним по білому показують, що він має передати гуртожитки в комунальну власність міста, а він їм починає сплітати про “скликати збори”.
    Збори кого? Засновників ТОВ? Так він ж практично повністю одноосібний власник! Сам з собою буде збиратись? :))))
    Лило віддай гуртожитки в комунальну власність міста і не запудрюй людям мізки!

  • 15:10 | 19.05.2014 о 15:10
    Permalink

    Та як же він віддасть такий , за його уявою, тугий гаманець… Йому байдуже де люди візьмуть ці гроші, байдуже що люди виживають на мінімалку у 1200, при комунальних більш ніж 500 грн, байдуже все… гроші – ось що у нього мерехтить перед очима, спати не дає. Тільки закриє очі – відразу в уяві черга мешканців цих гуртожитків які несуть йому гроші… мало… мало.. мало.. коли ж вже наїстся …. йому байдуже що сльози не падають на землю… а на майбутні покоління винуватця людських сліз. Здається йому байдуже і на своїх дітей, бо дбає для них про матеріальне багатство. Іуда також лакомився на гроші, ігноруючи сльози Хрсти і всх хто плакав через його грошолюбство.. Коли опамятався побіг щоб повернути , але було пізно… прокляття пішло уже за ним і за його нащадками…

  • 15:44 | 19.05.2014 о 15:44
    Permalink

    Можна подумати, зараз в місті нема актуальніших проблем, ніж гуртожитки Тернопільбуду. Десятки гектарів парків забудовують. Бюджет розкрадають.
    Люди все хочуть на халяву. На підприємстві не працюють, а житло хочуть.
    Халява не пройде!

    • 16:17 | 19.05.2014 о 16:17
      Permalink

      Проблеми є, і їх досить багато. Розкрадають, так. І в тому числі Лили присвоїв будинки, які йому не належать, бо по закону майно Лила те, яке він побудував сам уже. А ці будинки належать державі, і Лило їх вкрав за одну ніч. Вони перед голосуванням на сесії пропали зчезли з законопроекту. То чому б прокуратурі не дізнатись як і куди вони зчезли. А , до вашого відома , в цих будинках живуть люди які по 10-15-20-і навіть 30 років пропрацювали в даному підприємстві, яке приграбастав Лило. Халява у Лила не пройде! Ми це вже не опустимо, бо інакше йому на слідуючих виборах нема чого робити в виборчій компанії. Розгорнем йому “славу” вора в законі на всю Україну! Той хай краще тихенько віддасть вкрадене і дякує що встиг віддати. Процес уже пішов дуже серйозний, поки що на рівні області, але крок за кроком … все попереду, і всьому свій час…

    • 21:41 | 19.05.2014 о 21:41
      Permalink

      Василь Лило почав дописувати під імям Тарас? 🙂

  • 17:18 | 19.05.2014 о 17:18
    Permalink

    Насправді проблема є і її потрібно вирішувати, а те що Надал віддає землю через комунальне підприємство КП Тернопільбудінвестзамовник всі земельні ділянки минуючи аукціони то журналісти не бачуть і не пишуть, тому що вони не зацікавленні, а тут хтось хоче заробити собі бали перед виборами!!! Як будувати на дальному пляжі в парку Національного відродження!!!! Журналісти де ви !!!!! Ви такі самі продажні і як мас-медіа в Росії!!!! Стидно !!! Слава Україні!!!!!

    • 21:42 | 19.05.2014 о 21:42
      Permalink

      О! Це також хтось з лилівської братії. Мандзій? 🙂

  • 11:13 | 20.05.2014 о 11:13
    Permalink

    Лило покидьок віддай людям те шо їм належить! А от цікаво скільки мешканців гуртожитку і за одно працівників Тернопіль буд отримало квартири, вони ж стояли на черзі? Я думаю шо таких людей 0!

Коментарі вимкнені.