Найкращі українські фільми останніх років показуватимуть цілий тиждень у Тернополі

Тиждень українського кіно на підтримку режисера Олега Сенцова триватиме у Тернополі з 25 вересня по 2 жовтня.

В рамках Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова  у Палаці кіно відбудуться покази шести українських фільмів-учасників міжнародних кінофестивалів останніх років: «Гамер» (реж. Олег Сенцов), «Молитва за ГетьманаМазепу» (реж. Юрій Іллєнко), «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко), «Трубач» (реж. Анатолій Матешко), «Параджанов» (реж. Олена Фетисова, Серж Аведікян) та альманах короткометражної документалістики«Вавілон 13».

«Олег Сенцов – український кінорежисер і сценарист –  був активним  учасником Євромайдану, згодом він постачав продуктами та усім необхідним українських військових, які перебували в Криму, допомагав їм повернутися додому, – наголосив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Однак у травні цього року його затримали у Криму. Досі він перебуває у московській в’язниці.Тому така акція має на меті «розбудити» глядача та зібрати гроші, які необхідні родині режисера. Сподіваюся, тернополяни не будуть байдужими. До того ж, це чудова нагода переглянути сучасне українське кіно».

Партнери проекту – Державне агентство України з питань кіно; Національний Центр Олександра Довженка; Національна спілка кінематографістів України.

3 жовтня Тиждень українського кіно на підтримку режисера Олега Сенцова стартує   в Івано-Франківську. Також плануються покази у Рівному, Луцьку, Ужгороді та Львові.
Довідково: У рамках Тижня українського кіно на підтримку режисера Олега Сенцова тернополяни зможуть переглянути такі фільми:

ГАМЕР

Країна: Україна, 2012
Хронометраж: 92 хв.
Жанр: драма
Режисер: Олег Сенцов
У ролях: Владислав Жук, Олександр Федотов, Жанна Бірюк

В невеликому місті живе хлопець, його звати Косс, він – геймер. Косс не ходить на навчання, має конфлікти з мамою, його люблять фанати, він багато тренується та бажає стати найкращим. Нарешті, від їде на чемпіонат світу за посідає там друге місце. Косс вертається додому героєм, але чи так він все це собі уявляв?

МОЛИТВА ЗА ГЕТЬМАНА МАЗЕПУ

Країна: Україна, 2002 р.
Хронометраж: 144 хв.
Жанр: історичний
Режисер: Юрій Іллєнко
У ролях: Богдан Ступка, Людмила Єфименко, Микита Джигурда

Фантасмагоричні сни історії про кривавий бенкет трьох великих примар Європейської культури – Петра І, Карла ІХ та Гетьмана України Мазепу на полі Полтавської битви 1709 року. Сліпучі візії Любові, Смерті та Анафеми Мазепи, що назавжди змінили історію Східної Європи.

ТРУБАЧ

Країна: Україна
Хронометраж: 80 хв.
Жанр: сімейна комедія
Режисер: Анатолій Матешко
У ролях: Нонна Гришаєва, Олексій ГорбуновВолодимир Горянський,  Римма Зюбіна, Ірма Вітовська, Олеся Жураківська,Юрій Радковський, Леонід Шевченко, ПОлінка Тарасенко

Коля Шевченко – юний трубач дитячого естрадно-духового оркестру «Березіль». На шляху до успіху стають «проблеми дорослого життя»: заздрощі, конкуренція, інтриги, але дружба, взаємодопомога і кохання допомагають все подолати і перемогти.

ПАРАДЖАНОВ

Країна: Україна, Франція, Вірменія, Грузія, 2013 р.
Хронометраж: 95 хв.
Жанр: байопік
Режисер: Серж Аведікян («Лаючий острів»), Олена Фетісова
У ролях: Серж Аведікян, Юлія Пересільд («П’ять наречених», «В тумані»), Карен Бадалов

Сергій Параджанов – один з найвеличніших кінорежисерів ХХ століття, геній і провокатор – знімає великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. «Тіні забутих предків» – його найвідоміша картина – була зроблена в Україні і стала справжнім взірцем українського кіномистецтва. Зухвала поведінка режисера призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. Але незламна любов до краси і свободи надихають творити, не дивлячись на підступи КДБ і заборону роботи в кіно.

 ІСТАЛЬГІЯ

Країна: Україна, Німеччина, Сербія, 2012
Хронометраж: 100 хв.
Жанр: драма
Режисер: Дар’я Онищенко
У ролях: Ніна Ніжерадзе, Карл Маркович, Вук Костич, Іван Добронравов, Георг Фрідріх, Леа Морнар, Марія Шкаричич, Олексій Горбунов

Три історії кохання, три європейські міста, три сюжетні лінії. Літня емігрантка з України і колишній сербський боксер відокремлені мовним бар’єром від німецького суспільства. Їх об’єднує слов’янська культура і власні діти, які досі живуть в Україні та Сербії. Що їх там тримає?

ВІЙНА «Вавилон’13»
 протягом минулої зими послідовно фіксував поступ Української революції гідності. Барикади в середмісті Києва розібрано. Та революція не скінчилася. Вона триває в суспільстві й у кожному з нас. Хтось у неї стріляє. Хтось хоче приспати. Але марно! Про це – у фільмах «Вавилону’13»…

Коментарі вимкнені.