137 тисяч українців загинули на дорогах за 20 років
Складено рейтинг українських регіонів з безпеки дорожнього руху. У результаті аналіз Weekly.ua показав, що найнебезпечніші для їзди регіони знаходяться в безпосередній близькості до столиці – це Житомирська, Чернігівська та Київська області. За двадцять років на українських дорогах загинули 137 тисяч людей.
Головним показником, за яким оцінювалися ризики пересування на автомобілі в тому чи іншому регіоні, стало відношення кількості загиблих у ДТП за 2010 рік до загальної кількості офіційно зареєстрованих в області або місті транспортних засобів станом на 1 січня 2011 року.
У результаті з’ясувалося, що найнебезпечніші регіони знаходяться в безпосередній близькості до столиці – це Житомирська, Чернігівська та Київська області. Лідером антирейтингу за кількістю загиблих в ДТП на 100 тисяч автомобілів стала Житомирська область (100,9 осіб).
Високі показники смертності в ДТП в цих областях зумовлені передусім великою кількістю транзитного транспорту, який рухається у бік столиці і з неї, а також близькістю до північного кордону країни.
Як відзначили в Асоціації безпеки дорожнього руху, додатковим фактором ризику в цих регіонах є те, що тутешні дороги проходять через сільську місцевість і не мають огороджень, що часто стає причиною наїздів на пішоходів, що перебігають дорогу, особливо в нічний час.
Згідно зі статистикою ДАІ, у Києві відбувається кожне четверте українське ДТП. Проте рівень смертності на столичних дорогах майже найнижчий (25 загиблих на 100 тисяч машин). Дороги тут перевантажені, тому машини, в основному, рухаються з невеликою швидкістю, і це часто дозволяє уникнути важких наслідків при аваріях.
При цьому Донецька (442 загиблих в минулому році) та Дніпропетровська області – серед лідерів за абсолютною кількістю загиблих і поранених у ДТП, проте в цих областях зареєстровано значно більше транспорту, до того ж дрібні аварії трапляються частіше. У підсумку ці області опинилися внизу рейтингу. Найбільш безпечні дороги за всіма показниками в двох західноукраїнських областях: Волинській та Івано-Франківській.
Паралельно зі складанням рейтингу безпеки дорожнього руху Weekly.ua проаналізував стан самих доріг. Видання оцінювало дорожню обстановку в кожному регіоні за кількістю дорожніх ям, наявності необхідних дорожніх покажчиків і розмітки.
Згідно з підрахунками, загальна площа ям на дорогах становить 11 млн кв. м. найбільш проблемною виявилася Запорізька область (4299100 кв. км). За даними ДАІ, це пояснюється тим, що багато доріг знаходяться на балансі селищ і сіл, а в місцевих бюджетах немає коштів на переукладання асфальту. При цьому Харківська область лідирує в рейтингу протяжності доріг без розмітки (5893,2 км).
Загалом, кожні дві з половиною хвилини на українських дорогах трапляється дорожньо-транспортна пригода. У кожній п’ятій з таких аварій страждає людина, а кожні дві години в ДТП гине один житель або гість країни.
Всього ж, пише видання, за двадцять років на українських дорогах загинули 137 тисяч людей, – повідомляє ТСН.
Коментарі вимкнені.