Делегація Тернополя відвідала грузинське місто Батумі

2 березня 2011 року міський голова Тернополя Сергій Надал і члени тернопільської делегації відвідали мерію Батумі. Місто Батумі є адміністративним центром Аджарської автономної республіки. Цей край славиться чудовими природними умовами для розвитку туризму, лікувально-курортної галузі, сільського господарства.

Мер Батумі Роберт Чхаїдзе розповів про економічний розвиток і системні реформи в управлінні містом, які відбулись за останні 7 років. Тоді мало хто вірив, що зміни, яких чекали десятки років взагалі можна здійснити. А сьогодні Батумі — це місто, яке демонструє найвищу динаміку розвитку у всій Грузії. Не зайве доповнити, що Грузія зараз входить у “п`ятнадцятку”  країн світу за інвестиційною привабливістю.

Оскільки в Батумі ще від радянських часів не було серйозного виробництва, було прийнято рішення розвивати сферу послуг — туристичну індустрію. Сьогодні в місті представлені більшість світових брендів готельного бізнесу — Шератон, Хілтон, Рітц, будується Маріот, Інтерконтиненталь. В місті є дельфінарій, аквапарк, ведеться активний розвиток паркової зони. В минулому році Батумі прийняло близько мільйона туристів.

Мер міста Роберт Чхаїдзе розповів про систему стимулювання залучення інвесторів у проекти розвитку міста. На загально-національному рівні створена відповідна законодавча база, яка максимально сприяє швидкому і легкому проходженню процедур реєстрації підприємства, земельного відведення, погодження архітектурних проектів, електронний документообіг та мінімізація бюрократичних процедур. Міська влада Батумі в свою чергу пропонує підприємцям, готовим вкладати у розвиток міста готові проекти і земельні ділянки  за символічною ціною – “один ларі”. Від моменту, коли підприємець прийняв рішення до моменту початку робіт має пройти мінімальний термін, тому влада міста зі свого боку гарантує здійснення всіх процедур погодження за один день.

Коментарі вимкнені.