Дніпропетровці знищили 200 могил на Тернопільщині

Глум над могилами та реалізація наркотиків – саме таке заняття припало до душі трьом уродженцям Дніпропетровської області. 27-річний організатор злочинної групи вже давно замешкав на Чортківщині Тернопільської області, навіть встиг разом з батьком бізнес організувати, а от двоє його спільників у пошуках роботи нещодавно стали жителями районного центру. Щоправда, молоді люди планували залишитися тут надовго, бо навіть помешкання винайняли. Не врахували, либонь, найголовнішого, аби спокійно жити, треба Закон поважати.

Плани у трьох молодиків були наполеонівські. Хотілося легких грошей та ще й чималих. Іншого шляху, як кримінального, не знайшли, тож стали діяти.

Першим джерелом збагачення став збут кольорових металів. А місце пошуку – кладовища. Зграя, маючи у користуванні автомобіль «Фольксваген Кадді», що на правах власності належав організаторові, шастала селами і з кладовищ викрадала металеві конструкції.

Географія діянь злочинців поширювалася далеко від їхнього місця проживання, адже добре розуміли, що де жити, там смітити – небезпечно. Тож від вандалів потерпали інші райони.

Упродовж трьох місяців зловмисники знівечили понад 200 могил у трьох районах області. Спонукало до такого розмаху злочинної діяльності вандалів і безперешкодний збут крадених металевих конструкцій. Адже організатор зграї разом із батьком тримав пункт здачі металобрухту. Тож син попросив виділити йому територію для ведення власного бізнесу і туди звозив усе накрадене з могил. Вигода була подвійна – скупник сам забезпечував себе недешевим ломом нержавіючої сталі, кілограм якої вартує сімнадцять гривень. Друзякам теж перепадало немало, тож зловмисники вирішили розширити кримінальний бізнес.

Наругу над могилами, як встановили оперативники, підозрювані чинили упродовж серпня-жовтня минулого року, а на зимовий період вирішили зайнятися менш екстремальним ремеслом – організували збут макової соломки та марихуани серед чортківських наркоманів. Та й один зі зграї – раніше судимий 33-річний уродженець Дніпропетровщини був обізнаний у цій справі, бо сам наркозалежний.

Справу зі збуту дурману лиходії теж вирішили поставити на прибутковий конвеєр. Знайшли в cелі Чортківського району постачальника, а в місті Чорткові підібрали контингент клієнтів і наркобізнес став набирати обертів. Наркотики вирішили доправити на Дніпропетровщину. Та в злочинну круговерть увірвалися оперативники. У Гусятині міліціонери затримали виконавців злочинної групи, котрі перевозили автівкою партію макової соломки. Під час огляду транспортного засобу було знайдено понад півтора кілограма дурману. Того ж дня правоохоронці провели обшук у помешканні організатора зграї і вилучили марихуану.

Як повідомив “Погляду” перший заступник начальника УМВС в Тернопільській області Валерій Загородній, усіх учасників групи арештовано. Проти них порушено кримінальні справи за двома статтями Кримінального кодексу України – наруга над могилами та збут наркотичних засобів. Міліціонери також з’ясовують, чи, бува, не причетні зловмисники ще до якихось кримінальних діянь. Висунуті звинувачення і жителю області, який допомагав зграї у збуті наркотиків.

Коментарі вимкнені.