«Не хочемо чергового сорому країни в Європі!»

Так українські прихильники «Євробачення» зустріли перемогу у національному відборі співачки Міки Ньютон. А конкурентка Джамала пожбурила у неї квіти…

Пісенну честь України на «Євробаченні-2011», столицею якого буде німецьке місто Дюссельдорф, відстоюватиме 24-річна співачка Міка Ньютон – з ліричною англомовною піснею «Ангел». Саме ця виконавиця, виступаючи під «щасливим» номером 13, перемогла у національному відборі – переспівала 18-х інших конкурсантів. Утім, результати «Євробачення» по-українськи, які стали відомі опівночі з суботи на неділю, в багатьох українців викликали, радше, несприйняття, аніж бурхливі оплески. Пересічні «євромани» після конкурсу цілу ніч, а згодом і недільного дня «бомбили» гнівними коментарями інтернет-сайти, зокрема офіційну сторінку українського відбору, інтернет-представництво «Євробачення-2011» та сайт Першого національного. Здивовані вибором України були також учасники нацвідбору і навіть деякі члени журі.

З огляду на бурхливі інтернет-обговорення, на думку більшості українських прихильників «Євробачення», путівку до пісенного Дюссельдорфа мали б отримати Джамала (у результаті посіла третє місце) або Злата Огнєвіч (виспівала друге місце). Мовляв, їхні конкурсні пісні та вокальні дані явно видатніші, аніж шоу з чоловіками-«ангелами» й дзеркалами, яке продемонструвала Міка Ньютон. Борці за справедливість оперативно склали петицію на адресу керівництва Першого національного, опублікували її у всесвітній «павутині» і збирають підписи. У цьому документі сказано: «Більшість глядачів відбіркового туру проти результатів… Вважаємо, що результати голосування сфальсифіковані… Народ вимагає відміни голосів корумпованого журі і Інтернету та навіть не хоче нового відбору – хоче чесного перерахунку голосів: з одного телефонного номера – один голос. І все стане зрозуміло та чесно! Не хочемо чергового сорому країни у Європі!». Повторюючи в інтернет-форумах слово «Ганьба!», українські меломани навіть взялися за організацію протестів на Майдані. При цьому серед сотень коментарів на захист кандидатур Злати та Джамали лише одиниці ставали на захист Міки.

Арфуш та Клім «валили» Джамалу?

Цьогорічний відбір на «Євробачення» тривав від літа минулого року. Концерт-кульмінація відбувся на базі «Савик Шустер Studio» ввечері у суботу, 26 лютого. Пісенне змагання у прямому ефірі транслював Перший національний.

Долю 19 конкурсантів вирішувало журі (45 відсотків), глядачі (45 відсотків) і користувачі Інтернету (10 відсотків). Сенсацією не пахло: фаворитами конкурсу вважалися Джамала із піснею Smile та Злата Огнєвіч із піснею The Kukushka. І тільки коли опівночі Савик Шустер, що був одним зі співведучих фіналу нацвідбору, оголосив остаточний вердикт, стало зрозуміло, що скандалу не оминути – після підрахунку голосів з’ясувалося, що перемогла Міка Ньютон (протягом усіх етапів відбору входила у п’ятірку лідерів). Вона здобула максимальні бали і від журі, і від глядачів, і на сайті «Євробачення». Зал зустрів переможницю скупими оплесками, а Джамала сприйняла результати емоційно – камери зафіксували, як голосиста співачка жбурнула у бік Міки Ньютон квіти та грамоту й пішла зі сцени…

Спантеличені були й судді (до складу журі входили генеральний директор Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф, його заступник Валід Арфуш, заступник голови Адміністрації президента України Ганна Герман, композитор Ян Табачник, співачки Руслана Лижичко (переможниця «Євробачення-2004»), Ані Лорак (срібна призерка «Євробачення-2008»), продюсер Едуард Клім, поет Юрій Рибчинський та представниця України на «Євробаченні-2010» Alyosha). Ганна Герман, яка, так виглядало з її слів, вболівала й голосувала за Джамалу, Мілу Нітіч та Анастасію Приходько, почала вимагати перерахунку голосів журі. Перерахунок не змінив результатів. «Тут було кілька самобутніх людей, і мені шкода, що в них менше друзів, коштів… Треба, щоб росло суспільство, щоб піднімалися смаки», – сказала Герман.

Кореспондент «ВЗ» з надійних джерел отримала публічно не оприлюднені голоси суддів за двох конкурсанток: Міку Ньютон і Джамалу. Отож Alyosha віддала обом по 9 балів, Ю. Рибчинський – обом по 10,

Я. Табачник – Джамалі 9, Міці 10, Г. Герман – Джамалі 10, Міці 8, Ані Лорак – Джамалі 10, Міці 8, В. Арфуш – Джамалі 5, Міці 8, Руслана – Джамалі 10, Міці 8, Є. Бенкендорф – Джамалі 9, Міці 10, Е. Клім – Джамалі 7, Міці 10.

Прихильники Міки Ньютон – найзаможніші?

Але найбільше суперечок викликають результати SMS-голосування, оприлюднені на сайті Першого національного. SMS-голосування тривало протягом усіх трьох годин ефіру, з одного номера можна було відправляти необмежену кількість повідомлень (вартість однієї SMS – 3,6 грн.). Міка Ньютон випередила володарку другого місця Злату Огнєвіч майже на 10 тисяч голосів. Та що цікаво – Міка отримала 29064 SMS із 1996 номерів (у середньому 14,6 голоса з одного номера), Злата – 19900 SMS із 3906 номерів (5,1 голоса з номера), а Джамала – 10800 SMS із 6365 номерів (1,7 голоса з номера). Така ж тенденція простежується і в інтернет-голосуванні: Міка Ньютон отримала найбільше голосів із найменшої кількості IP-адрес.

Як стало відомо кореспонденту «ВЗ» з надійних джерел, у день великого фіналу Міка Ньютон прийшла у «Савик Шустер Studio» у супроводі двох охоронців та під прицілом «своїх» камер. Поводилася так, наче наперед знала про свою перемогу. Хоча це й не завадило співачці при оголошенні результатів у прямому ефірі розплакатися. Плакала вона й під час прес-конференції, проведеної одразу вночі.

Підозри викликає й той факт, що Міка Ньютон є підопічною колишнього чоловіка олімпійської чемпіонки Лілії Подкопаєвої, донецького бізнесмена Тимофія Нагорного – директора з розвитку компанії «УКРНЕТ». А ця компанія була одним із основних спонсорів національного відбору-2011…

На тлі таких красномовних фактів показова дискваліфікація із фіналу конкурсу Віталія Галая (через прописаний бек-вокал у фонограмі) і Тетяни Воржевої (через присутність на сцені семи замість дозволених шести осіб) виглядає, щонайменше, смішною.

Коментарі для

Владіслав ЛЕВИЦЬКИЙ,
співак, фіналіст національного відбору на «Євробачення-2011» (посів 12 місце)

Міка Ньютон перемогла об’єктивно, про що свідчать результати усіх трьох голосувань. Інша справа, як на мене, обирати представника України на такий конкурс, як «Євробачення», повинно виключно професійне журі. Адже культура нашої музики відрізняється від європейської. Дивно було чути на відборі на міжнародний конкурс російськомовні пісні… Щодо Міки Ньютон, то підготовка її команди була дуже потужною. Вона – сильна виконавиця. У неї були крутий балет з чудовим боді-артом, гарно поставлений номер, чудовий костюм… А от пісня «Ангел» мені подобається 50 на 50. Моя композиція Love – і та більш проєвропейська. Але всі співаки, що подалися на відбір, мали усвідомлювати, що це – конкурс, і не вважати себе переможцями ще задовго до фіналу.

Ніка КОВЕРИНА,
директор Міки Ньютон

Боротьба була між сильними конкурентами – Джамалою, Златою Огнєвіч, El Кравчуком, Анастасією Приходько. Ми, звісно, прагнули перемоги, але при такій конкуренції у нас були сумніви. Тому, коли оголосили остаточні результати, ми спершу не могли повірити в те, що сталося. Був ступор і аж потім – сльози та радісний сміх. Після ефіру та прес-конференції ми поїхали святкувати. Уся наша команда півроку багато працювала над тим, щоб Міка отримала право представляти Україну на «Євробаченні». Уже в неділю почалася плідна робота: коментарі, інтерв’ю, зйомки, складення графіку на найближчий тиждень. Попереду – підготовка до поїздки в Дюссельдорф, промотур… Щодо закидів у несправедливості результатів і вимог переглянути їх, то усі наші конкуренти – артисти, які вже відбулися, – з менеджментами, фан-клубами… Хто б не опинився на місці Міки Ньютон, на його адресу звучав би негатив. Але переможців не судять. І ще – чи розумна людина о першій ночі полізе в Інтернет писати коментарі? Жаба душить…

Валід АРФУШ,
заступник генерального директора НТКУ, член журі національного відбору на «Євробачення-2011»

Як організатор національного відбору я задоволений тим, як усе пройшло. На сайті «Євробачення» кожен охочий міг спостерігати за перебігом SMS-голосування. Усе було максимально відкрито. І шоу видалося гарним. Щодо переможниці, то був упевнений, що трійка лідерів виглядатиме саме так. Хоча, зізнаюся, очікував перемоги іншої конкурсантки… Оскільки ви володієте конфіденційною інформацією щодо того, як я голосував, то скажу, що «десятку» від мене отримала Злата Огнєвіч. Як на мене, саме вона була у фіналі найсильнішою. Джамалі я поставив «п’ятірку», оскільки її виступ був не надто яскравим. Знаю, що вона може краще. Міка Ньютон отримала «вісімку», бо до «десятки» не дотягнула. Чи достойно Міка представить Україну у Німеччині? Ця співачка на сцені не новачок. Але перед поїздкою до Дюссельдорфа їй потрібно буде проробити ще багато роботи, зважаючи на тих конкурентів, які у неї будуть. Чи можлива ще зміна переможця? Невдоволені представники фан-клубів того чи іншого артиста будуть завжди. Та у нас наразі немає намірів що-небудь змінювати. Щодо зв’язку між продюсером Міки Ньютон Тимофієм Нагорним і тим, що компанія «УКРНЕТ» була одним зі спонсорів нацвідору, то «УКРНЕТ» – давній партнер українського відбору на «Євробачення». А ще у мене є інформація, що Тимофій уже не працює в цій компанії, хоча й не можу цього остаточно підтвердити.

Довідка

Міка Ньютон (Оксана Грицай) народилася 5 березня 1986 р. у місті Бурштині Івано-Франківської обл. У 2001 р. переїхала до Києва. У 2002-му на фестивалі «Чорноморські ігри» познайомилась із продюсером Юрієм Фальосою, підписала з ним контракт. Їхня співпраця припинилася зі скандалом: продюсер, який прославився опікунством над Ані Лорак, та його екс-підопічна довго не могли владнати фінансові та майнові претензії одне до одного. Завершилося биття горщиків тим, що Міку Ньютон у Фальоси перекупив донецький бізнесмен Тимофій Нагорний. Серед досягнень співачки: Гран-прі «Молодої Галичини» (2000 р.), І премія «Чорноморських ігор» (2002 р.), 12 місце на «Новій хвилі» (2008 р.)… Дискографія: «Аномалия» (2005 р.), «Тёплая река» (2006 р.), «Выше, чем любовь» (2010 р.). Ролі в кіно: «Жизнь врасплох» (Росія), «Деньги для дочери» (Україна-Росія). Саундтреки до фільмів «Жизнь врасплох», «Кадетство», «Я лечу»…

Високий Замок

Коментарі вимкнені.