Плата за заняття у мистецьких школах Тернополя зросте

Минулого тижня виконавчий комітет Тернопільської міський ради ухвалив рішення “Про встановлення батьківської плати в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах”. Мова йде про дитячі музичні школи №1 та №2 та художню школу. Оплата за навчання у цих закладах зросте в середньому на 5-10 гривень. Найбільше платитимуть учні музичних шкіл за гру на фортепіано та гітарі, а також за естрадний спів – 60 гривень в місяць, а найменше за грі на домрі – 35 гривень. В Тернопільській художній школі навчання у відділах “Образотворче мистецтво” та “Художнє оздоблення текстильних виробів” коштує тепер 55 гривень, у відділі “Комп’ютерної графіки” – 38 гривень на місяць, – повідомляє ТВ-4.

Лілія Даниленко вже тридцять дев’ять років вчителює в Тернопільській дитячій музичній школі №1. Жінка розповідає, своїми учнями дуже пишається. За такий довгий час учнів у пані Лілії було безліч, але про кожного, каже вона, збереглись теплі сопгади. Музиці та дітям Лілія Даниленко присвятила життя.

–       Музика – це, напевно, і взагалі мистецтво – це єдине, чого варто в цьому світі любити. Без нього я просто не мислю свого життя. І просто без отаких от дітей. Розумієте, це сенс мого життя. Я не можу відмовитися ні від вчительської практики, ні від того, щоб ще самій грати. Я мушу це робити, – каже  Лілія ДАНИЛЕНКО.

Другокласник музичної школи Юра Грелій каже, що дуже любить ходити в музичну школу, а також свій інструмент – скрипку. Має хлопець і улюблені предмети.

Надія Семчишин, директор музичної школи №1 каже, дітей у школі у зв’язку із зростанням оплати за навчання, не поменшало. Сьогодні тут навчається більше 6 сотень учнів. Для дітей тут працює майже сотня людей.

–       Кожного року ми збільшуємо вже починаючи десь з 1996 року. Ми так починаємо навчальний рік зі збільшення батьківської плати. Ростуть ціни, в країні криза і ми це все розумієм. І батьки нас теж розуміють і я бачу, що всеодно конкурс в школу є, – говорить Надія Семчишин.

Музичній школі №1 вже більше ста років. Приміщення потребує ремонту та оновлення. Дирекції школи завдяки бюджетним грошам та сприянню спонсорів вдалося відремонтувати третій поверх школи. Протікав дах, тому поверх був у катастрофічному стані. Потребують ремонту також перший та другий поверхи школи. Збільшення оплати за навчання ситуацію змінити не зможе, лише трохи перекрити видатки. Потрібні дотації, каже директор школи.

Сьогодні в музичних школах Тернополя та в художній школі навчається більше півтори тисячі дітей. Більше за навчання у цих закладах батьки платитимуть вже за вересень.

 

–       Це є такі ціни символічні. Але ж все таки якщо в школі, де займається скажімо 500-600 дітей, то тих 5-10 гривень – то хоча би купити якусь літературу, купити якийсь нотний стан, пюпітри, – говорить  заступник начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міськради  Василь КАРМАЗИН .

Для учнів спеціалізованих мистецьких шкіл продовжують діяти пільги. Половину за навчання платитимуть діти воїнів-інтетнаціоналістів та військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків чи стали інвалідами І чи ІІ груп, діти одиноких матерів та напівсироти, інвалідів праці і загального захворювання І та ІІ груп, а також діти, батьки яких потерпіли від Чорнобильської катастрофи. 50% платитимуть і ті, хто навчається грі одночасно на двох музичних інструментах, а також ті, хто навчається одночасно на двох відділах: в музичній школі та художній.

Коментарі вимкнені.