Про яку небезпеку сповіщають тернопільські сирени?

Про що сповіщають сирени? Вже звичним для тернополян став звук сирени, який лунає у місті щосереди, а 15 годині дня. Цього тижня управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА провело чергову планову перевірку системи оповіщення – річну. Відтак і сирени пролунали не у звичний час, а на годину раніше. Жоден з міщан на нього не відреагував, кажуть в управлінні, адже про таку перевірку сповіщали заздалегідь. Та надалі нагадують: почувши сигнал “Увага всім” слід негайно увімкнути телевізор чи радіоприймач, аби почути, що робити далі, – повідомляє ТВ4.
Загалом на Тернопільщині налічується близько сімдесяти сирен, які щомиті готові сповістити людям про можливу загрозу. Тридцять з них розміщені в обласному центрі. Їх справність регулярно перевіряє управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА. Звук сирени тернополяни чують щотижня у визначений день і час. Щоправда значення сигналу розуміють не всі.

– Ви знаєте, я більше в селі знаходжуся, тому не звертала уваги.

– Ну якщо чесно, не пам’ятаю.

– В середу в третій дня… Це напевне повідомлення якесь про небезпеку.

– Я не звертав увагу, напевне в цей час не попадав. Але вчора була сирена, біля поліклініки на Острозького. – Що робити в таких випадках знаєте? – А що робити, я просто подумав, що друга година, кінець обідньої перерви.

У середу, 26 жовтня, сигнал сирени й справді пролунав на годину раніше, аніж завжди. В управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА пояснюють: це була річна перевірка системи оповіщення, тому хвилюватись не варто. Повідомляли по це і раніше. Однак надалі застерігають: люди повинні розуміти, коли перевірка планова, а коли небезпека реальна.

Ярослав СКАЛЕЦЬКИЙ головний спеціаліст відділу оповіщення та оперативного чергування каже, що системи серени запускаються кожної середи в 15.00. Для того, щоб люди пам’ятали і знали, проводиться щоквартальна, щомісячна і щорічна перевірка. Це значить, увага всім. Люди повинні підійти до телебачення чи включити радіомовлення і послухати, яка буде передаватися інформація.

Повідомляти мешканців області про небезпеку востаннє доводилось ще кілька років тому, кажуть фахівці. Тоді швидка реакція допомогла врятувати від повені людей та домашніх тварин.

Рівень води в Івано-Франківській області. Йдуть сильні дощі, піднімається вода. От було в нас в минулому році на Івана Купала. В 2008 році також в нас було підтоплення. Коли спрацювала наша система, було вчасно повідомлено жителів Придністровського каньйону – Монастириський, Бучацький район, і вчасно було відселення людей в безпечне місце, – розповідає Василь МАЙКА начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА.

Працювати ореративно рятувальники готові і надалі. Тому закликають людей бути уважними і не нехтувати попередженнями. Самі ж обіцяють про планові перевірки системи оповіщення попереджати заздалегідь.

Коментарі вимкнені.