Річки Тернопільщини безбожно забруднюють

Важливим напрямком здійснення державного контролю за станом навколишнього природного середовища області є контроль за ефективністю роботи очисних споруд підприємств та житлово-комунальної служби і їх впливом на стан поверхневих вод.

Даний напрям діяльності у Тернопільській області забезпечує відділ інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції в області.

З цією метою протягом 2010 року фахівцями відділу перевірено 17 підприємств системи житлово-комунального господарства. При цьому, враховуючи повторні перевірки, спеціалістами відібрано 62 проби зворотних та поверхневих вод на 29 випусках.

Результати проведених досліджень показали, що очисні споруди області працюють неефективно. Практично не очищаються комунальні стоки у Ланівцях, Кременці, Теребовлі, Шумську, Чорткові, Підволочиську і Бучачі. Крім того, у ряді районних центрів очисні споруди взагалі відсутні. Такий стан приводить до забруднення поверхневих водойм органічними речовинами (амоній-іоном, фосфатами, нітритами). Найбільше від стічних вод страждає Серет – він щорічно приймає на себе до 70 % скидів. За ним – Стрипа, Горинь, Нічлава та Збруч.

Так, внаслідок вимірювань виявлено 226 випадків перевищень встановлених нормативів ГДС по 9 речовинах на 20 підприємствах. За результатами вимірювань проведено розрахунки збитків, сума яких становила 258,55 тис.грн. До речі, у 2009 році цей показник становив лише 1,7 тис. грн.

В цілому протягом 2010 року фахівцями відділу відібрано 304 проби води, виконано 6384 визначень по 32 показниках.

Не зважаючи на те, що внаслідок саморегулюючої здатності річкових екосистем гідрохімічний стан річок Тернопільської області в останні роки не погіршився, необхідність реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства малих міст, будівництва і реконструкції очисних споруд, підвищення надійності їх функціонування вже сьогодні є очевидними.

Коментарі вимкнені.