Тернопілля: чи спокійно в регіоні

Краяни завжди чекають від людей у погонах єдиного — захисту. Наскільки спроможна тернопільська міліція подбати про нашу безпеку? Про це — інтерв’ю з начальником управління МВС в області генерал-майором міліції Федором БОРТНЯКОМ.

— Засоби масової інформації часто повідомляють про кримінальні події, що стаються в державі. Напрошується висновок — не все так спокійно в нашому домі: замовні вбивства, розбої, пограбування, інші резонансні злочини. Пане генерале, яка ж криміногенна ситуація на Тернопільщині?

— Ми спроможні контролювати криміногенну ситуацію в регіоні. Жорстко протидіючи злочинному світу, не даємо йому змоги розправити крила. Щоправда, викорінити злочинність ще нікому не вдалося, але ретельно продумана профілактична робота дозволяє тримати в полі зору протиправні прояви. Свідчення цьому — зменшення кількості особливо важких злочинів, зокрема вбивств — на 16 відсотків, тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть, — на 11, вимагань — майже 70, розбоїв — на 45, грабунків — на 18 відсотків. Одним з досягнень вважаю майже п’ятдесятивідсоткове зниження кількості незаконних заволодінь автотранспортом, адже ця проблема останніх декілька років була надто болючою для Тернопілля. Оперативним шляхом нам вдалося вийти на слід і затримати кілька органі-зованих злочинних угруповань, у тому числі й міжрегіональних, які займалися викраденням автотранспорту.

Хочу наголосити на активній боротьбі тернопільських правоохоронців зі злочинами, пов’язаними з незаконним обігом наркотичних засобів. Такої масштабної протидії поширенню наркотиків, як цьогоріч, Тернопільщина ніколи раніше не мала. У цій сфері виявлено 645 злочинів. Приміром, нещодавно працівники управління боротьби з організованою злочинністю перекрили міжнародний канал постачання наркотичних речовин на територію України. Злочинний бізнес започаткував 39-річний мешканець Шумського району. Зловмисник ще торік організував та налагодив канал контрабандного ввезення з Польщі на територію України екстракційного опію. Спільниками були дві мешканки Дніпропетровщини. Завдяки їм наркотики розповсюджувалися на території Дніпропетровської та Сумської областей. Щодо наркоторговців слідчі порушили кримінальну справу. Трохи раніше, влітку, вроцлавський наркодилер маскував благодійністю постачання амфетаміну та канабісу на територію Тернопілля. Спільниками польського наркоторговця виявилися троє мешканців обласного центру.

— Для тих, хто потерпів від зловмисників, найважливіше, чи розкрито злочин.

— Гріш ціна тим зусиллям і праці, які не приносять плодів. Що стосується міліцейської роботи, то результат для нас — не лише справна статистика, а, насамперед, здатність захистити людей, спроможність протистояти злочинності. Питома вага розкриття усіх злочинів у нашому регіоні становить майже 77 відсотків — один з найкращих у державі показників.

Однією з останніх резонансних крадіжок було викрадення двох церковних дзвонів у Комарівці Бережанського району. Така подія для Тернопільщини є надзвичайною, адже люди в нас віруючі і надто болісно сприймають крадіжки зі святинь. Ми доклали всіх зусиль, аби повернутим громаді майно.

— Дбати про збереження стратегічних ресурсів — теж завдання правоохоронних органів.

— Кожні два з трьох злочинів, викритих в економічній сфері регіону, — тяжкі та особливо тяжкі. Кожен п’ятий — зі збитками понад 100 тисяч гривень. Порушено 15 кримінальних справ, де фігурують мільйонні втрати. На даний час понад вісімдесят відсотків злочинів розслідувано та справи спрямовано до суду. Забезпечено відшкодування збитків на суму понад 22 мільйони гривень. Цифри навів для підтвердження масштабності зловживань у сфері економіки області. Переконаний, чим більше таких фактів буде викрито, тим менше буде охочих розбазарювати стратегічні ресурси.

— Як протидієте хабарництву?

— Цього року співробітники тернопільської міліції викрили понад 90 фактів вимагання та отримання хабарів. Це рекордна цифра за останнє десятиріччя. Зросли й «тарифи» хабарників. Найрезонансніше затримання року було в Заліщицькому районі. Голова села вимагав 35 тисяч доларів хабара за виділення земельної ділянки.

— А наскільки ефективно вдалося налагодити співпрацю з органами влади?

— Наша робота тісно переплітається з усіма напрямками суспільного життя. Тому намагаємося знаходити точки дотику і з правоохоронними органами, і з владними структурами. Від тісної співпраці з місцевими радами, приміром, залежить робота дільничних інспекторів, їхніх помічників, патрульних та інших служб. До слова, вдалося трохи поліпшити транспортне забезпечення, зміцнити матеріально-технічну базу.

— Яких приємних несподіванок чекати тернопільським міліціонерам до професійного свята?

— До Дня міліції вручимо одинадцять автомобілів, більшість з яких отримають райвідділи, підрозділи карного розшуку. Чергові частини всіх райвідділів отримають нову комп’ютерну техніку — загалом понад шістдесят одиниць.

Розмовляла Наталія БІСОВСЬКА, «Вільне життя плюс»

Коментарі вимкнені.