Тернопільська міська рада вимагає заборонити комуністичну ідеологію

19 травня депутатський корпус Тернопільської міської ради прийняв звернення до Президента України Януковича В.Ф. та Верховної Ради України щодо засудження злочинів комуністичного режиму та заборону комуністичної ідеології як людиноненависницької, що завдала невиправної шкоди українському народові.

Надаємо текст звернення повністю:

«Україна є однією з держав, яка найбільше постраждала від комуністичного терору. Загибель понад двадцяти мільйонів українців – ось жахливий підсумок комуністичного панування в Україні.

Серед злочинів комуністичного режиму, здійснених проти України з мотивів політичного, соціального, класового, національного і релігійного характеру: війна, розв’язана проти Української Народної Республіки, та військово-політична окупація 1918-1921 рр., що супроводжувалася кривавим терором та пограбуванням мирного населення; штучні голодомори 1921-го, 1932-1933-х, 1947-го років; розкуркулення та насильницька колективізація; кілька хвиль нищення української інтелігенції, вбивства національних провідників С.Петлюри, Є.Коновальця, Р.Шухевича, С.Бандери; мордування жителів Західної України, окупованої у 1939 р. в результаті злочинної змови комуністичного СРСР та націонал-соціалістичної Німеччини; нищення української мови та культури; насильницька ліквідація Української Автокефальної Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви; пограбування народного господарства, історичних і культурних цінностей та заощаджень громадян; затоплення мільйонів гектарів найродючіших у світі чорноземів.

Цивілізована Європа вже давно засудила комуністичний режим. Так, у Чехії 1993 року був прийнятий Закон про протиправність комуністичного режиму і опору проти нього, в якому зокрема комуністичний режим був названий «злочинним, нелегітимним і неприйнятним». Подібний закон 1996 року прийняв і Словацький парламент. Конституція Польщі від 1997 року містить статтю, що забороняє існування організацій, що проповідують «тоталітарні методи і практики діяльності нацизму, фашизму і комунізму», а комуністичні злочини фігурують як законодавчий термін. 12 травня 2005 року Сейм Латвії прийняв “Декларацію про осуд тоталітарного комуністичного окупаційного режиму Союзу Радянських Соціалістичних Республік, що здійснювався в Латвії. Того ж року сейм Латвії прийняв спеціальний закон, що забороняв публічне використання радянської та фашистської символіки Латвія заборонила “серп і молот”. Подібні закони були прийняті у січні 2007 року в Естонії, та у червні 2008 в Литві. У 2006 році Парламентська Асамблея Ради Європи  засудила Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин комуністичного режиму.

У 2009 році Парламентська Асамблея Організації з Безпеки і Співробітництва у Європі у своїй резолюції «Воз’єднання розділеної Європи: сприяння правам людини і громадянським свободам у регіоні ОБСЄ у XXI столітті» засудила злочини сталінізму, прирівнявши їх до злочинів нацизму, та серед іншого закликала держави учасниці: повністю позбавитися від моделей поведінки спрямованих на прикрашення тоталітарного минулого. ПА ОБСЄ також висловила стурбованість з приводу вихваляння тоталітарних режимів, зокрема публічне проведення демонстрацій в рамках святкування подій пов’язаних із сталінським минулим і закликала відкрити усі політичні та історичні архіви пов’язані із тоталітарним минулим.

Натомість в Україні продовжується наруга над пам’яттю жертв комунізму, відкрито зневажається історична справедливість. Під комуністичними гаслами поширюються ідеї, які ставлять під сумнів державність та національний суверенітет українського народу,  становлять загрозу територіальній цілісності та національній безпеці України.

Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що Україна має стати в авангарді подолання наслідків комунізму і вимагаємо:

  • прийняти офіційне рішення про засудження злочинів комунізму, скоєних комуністичною партією проти Української нації;
  • ініціювати проведення міжнародного судового процесу над комунізмом;
  • провести повну ліквідацію комуністичних символів та пам`яток і недопустити їх встановлення чи відновлення у майбутньому;
  • заборонити комуністичну ідеологію у всіх її проявах як людиноненависницьку, що завдала невиправної шкоди українському народові».

Коментарі вимкнені.