Тернополяни кажуть, що українців у Росії вбивають

«STOP «рускаму міру!», «Тернопіль за права українців Росії», «Українська владо НЕ МОВЧИ» – під такими гаслами пройшла акція протесту проти дискримінації української діаспори у Російській Федерації. Біля пам’ятника О.Пушкіну в Тернополі громадське об’єднання «Українська справа» 21 квітня поширювало заклик солідарності ОУН(б) з українцями Росії.

«Пам’ятник Пушкіну в Тернополі є одним з не багатьох місць, які у нас асоціюються із Росією, – говорить лідер «Української справи» Олег Вітвіцький. – Талант цього генія зміг протистояти Російському самодержавству і через свою творчість доносити правду, якою б гіркою вона не була для самих росіян. «Пушкін не мовчав» – одне з гасел нашої акції. Чому мовчить українська влада, коли в Росії відкрито переслідуються українські громадські організації, закриваються українські культурні центри?»

Громадськість Тернополя обурена переслідуванням представників української діаспори в Росії, активістів національних громадських рухів. На думку організаторів протесту: бути українцем у Росії небезпечно. Протягом останнього десятиліття зафіксовано сотні, а може й тисячі випадків фізичного посягання на життя і здоров’я українців у сусідній державі. Залякування, побиття і вбивство – це ті засоби впливу на українських активістів, які заохочуються федеративною владою. Бо як пояснити той факт, що десятки вбивств починаючи з 2002 року до сьогодні залишаються не розкритими.

«Агресивна політика Росії щодо всього українського не припинялася ані на хвилину впродовж століть, – продовжує Олег Вітвіцький. – Це природний стан російської влади, бо відверта агресія проти українців – це той фундамент на якому побудована солом’яна хатка під назвою Російська Федерація. «Імперія зла» ніколи не переродиться в «імперію добра і справедливості». Шкода, що це не хочуть зрозуміти самі росіяни і європейські політики».

Офіційний Київ не відреагував належним чином, коли Кремль відверто і цинічно заборонив діяльність українських громадських інституцій. «Коли ставлення влади Януковича  до українців у своїй  державі можна назвати  дискримінаційним то  годі від неї сподіватися, що вона стане на захист українців у світі, тим більше в Росії», – говориться у Заклику ОУН(б). – Знущання над українською громадою в Росії зі сторони влади Російської Федерації та пасивне ставлення  влади України  відносно цієї проблеми, є  причиною вийти на маніфестації, і тим показати, що українці в Україні та у цілому світі не будуть мовчати і не приймуть нинішній стан».

Українська влада відверто нехтує ст. 12 Конституції України: “Україна дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами держави”. Немає бажання виконувати закон “Про правовий статус закордонних українців”, перша частина 11-ї статті якого зобов’язує при укладанні міжнародних договорів “забезпечення прав українських меншин за кордоном”.

А тим часом «рускій мір» впевнено і наполегливо запускає свої щупальця в економіку і культурне життя суверенної України. Учасники акції протесту закликали тернополян відмовитися від послуг таких фінансових установ як «Сбєргбанк Росії», «Промінвестбанк», «Банк Москви», які засновані на російському капіталі і добре почуваються на Тернопіллі. «Наша відповідь щодо дій російської влади по відношенню до українців повинна бути адекватною. Якщо українцям в Росії не дають можливості почуватися українцями, то ми повинні не дати можливості російському капіталу заробляти у нас гроші. Російський бізнес повинен покинути територію нашої області», – вважають  представники «Української справи».

На завершення акції її учасники замели засмічену папером, в кольорах російського прапора, територію біля пам’ятника Пушкіну. У чистий четвер порядний господар вимітає зі свого помешкання весь непотріб.

А для українців в Україні залишається актуальним «НЕ МОВЧАТИ» – до цього закликає ОУН(б).

Коментарі вимкнені.