«Свобода» вважає, що опозиція і більшість наплювали на закон

Керівник фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк поставив під сумнів існування опозиції у Верховній Раді.

«Теперішній склад парламенту не дає можливості демократичним силам відстоювати свої позиції та цінності. Зрозуміло, що єдину можливість зміни Верховної Ради міг дати закон, який би дозволив в 2012 році обрати парламент в іншому складі, ніж є зараз.

Але після цього як опозиція змовившись з більшістю проголосувати цей закон, говорити про існування опозиції не можливо. Вірніше нова парламентська більшість це є 366 депутатів, які легімітизували майбутній закон, за яким будуть фальсифікувати майбутні вибори.

Фактично, і опозиція, і більшість наплювали на закон. Ще в 1998 році Конституційний суд встановив, що кандидат не може балотуватися одночасно по списках і по мажоритарному окрузі. Але ця норма зараз закладена у виборче законодавство і є предметом змови парламентських партій. Але ніхто на це зараз не зважає – ні більшість, ні опозиція.

Ми бачили повторення ситуації, коли в минулому році голосувався закон про місцеві вибори. Тобто, закон голосувався, а кінцевого тексту не було. Його дописували після того, як депутати натиснули кнопки. Так само і з цим законом – тексту не має. Його ще дописують.

На мій погляд ця ситуація не виборчий закон, а початок президентської компанії 2015 року. Всі ми знаємо, що вибори президента відбуваються у два тури. Це був перший. Прийнятий закон дозволяє сформувати ПР конституційну більшість в 300 голосів і тоді відбудеться другий тур. Будуть внесені зміни до Конституції і президент обиратиметься в парламенті», – резюмував Олег Сиротюк.

Коментарі вимкнені.