У лютому зафіксовано безпрецедентний з 2002 року показник дисбалансу на телебаченні

У грудні 2010 року представники влади в середньому мали 70% часу синхронів в новинах українських телеканалів, 26 % було віддано опозиції, 4 % – іншим політикам. Про це свідчать результати дослідження Академії української преси «Моніторинг політичних новин: грудень 2010, лютий 2011 р.». У лютому дисбаланс іще збільшився: 84% синхронів представників влади, 14% опозиції, 2% решти політиків.

Президент АУП Валерій Іванов відзначив, що особливо викликає стурбованість ситуація на Першому національному: у грудні в новинах каналу було 95% синхронів провладних політиків, у лютому взагалі слова не надавали нікому, крім них.

«Зсув убік влади, що його стабільно демонструє НТКУ, не дає можливості припустити, що ця команда збирається робити суспільне телебачення. Такого рівню уваги до діючих урядовців, 100% синхронів лише представників влади – за весь період з початку вимірювань у 2002 році не було зафіксовано на жодному українському каналі. Думаю, і суспільству, і менеджменту каналу варто звернути увагу на цю ситуацію», – заявив Валерій Іванов.

Коментарі вимкнені.