Як Тернопіль вшанує пам’ять жертв Голодомору (план заходів)
У незалежній Україні пам’ять про довго замовчувану всенародну трагедію гідно увічнена – тисячами й тисячами обелісків, пам’ятних знаків, калиновими гаями, по яких прокотився 79 років тому смертоносний вал голодомору.
Сьогодні Україна звертається до всіх народів із закликом не лише віддати данину пам’яті жертвам цієї трагедії, а й об’єднати свої зусилля, щоби спільно протистояти будь-яким проявам ненависті й нетерпимості до людини, її прав, свобод та гідності.
План заходів
з вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні
1932 – 1933 років
та політичних репресій
22-26 листопада
- Український дім: демонстрація художнього фільму «Голод 33»
- Бібліотеки міста: експозиції, виставки фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, які відображають події, пов’язані з геноцидом Українського народу.
25 листопада
- 7.00 – Обласний музей політв’язнів та репресованих (Коперника, 1): розпочнеться акція «Сопричастя», яка передбачає 33-годинне добровільне утримання від їжі, добру справу та спільну молитву.
- Члени СУМу в Україні проведуть презентацію книги «Зернятко надії» – першої збірки художніх творів для дітей про Голодомор.
- Український дім: Демонстрація документального фільму «Окрадена земля» (Канада)
26 листопада
- Будуть приспущені Державні Прапори України з траурною стрічкою, діятиме обмеження проведення розважальних заходів та зміни до програм теле- і радіоканалів.
- У храмах Тернопілля пройдуть поминальні Богослужіння.
- 15.00 – Обласний музей політв’язнів та репресованих (Коперника, 1): відкриття оновленої тематичної експозиції.
- 15.20 – Театральна площа Тернополя: формування «Хреста пам’яті», в рамках акції «Запали свічу». Символічних хрест, викладений із лампадок та свічок, матиме розміри 13 на 20 метрів.
- 16.00 – Обласний музей політв’язнів та репресованих (Коперника, 1): завершується акція «Сопричастя», яка передбачала 33-годинне добровільне утримання від їжі, добру справу та спільну молитву.
- 16.00 – Театральна площа Тернополя: хвилина мовчання в рамках акції «Запали свічу».
- 16.01 – Театральна площа Тернополя: запалення свічок в рамках години пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932 – 1933 років «ЗАПАЛИ СВІЧКУ»
- 17.00- Факельний похід від Театрального майдану (через вул.. Коперника) до Церкви Різдва Христового.
Покладання житніх колосків та свічок до барельєфу політичних в’язнів та репресованих.
Панахида за жертвами геноциду біля пам’ятного знака жертв Голодомору 32-33 років - 17.30 – Український дім: Концерт – реквієм за участю муніципального Галицького оркестру «Жнива скорботи»
Демонстрація документального фільму (Канада) «Окрадена земля»
Коментарі вимкнені.