Одним із перших у Тернополі, на вірність Україні, присягав Олег Удич
18-21 квітня, в рамках святкування 100-ліття Пласту в Україні, у Тернополі пройдуть Дні Першої Пластової Присяги.
З такої ювілейної нагоди «Погляд» цікавився у пластунів «старого гарту», чи пам’ятають вони, як святкували день народження організації раніше, чим запам’яталося їм їхнє заприсяження, яким був Пласт колись і чи сильно змінився тепер.
Олег Удич, є пластуном з 1990 року. Ведучий на тернопільському телеканалі ІНТБ.
– Перший станичний табір Тернополя називався «Лисоня» і відбувася на хуторі Базниківка (Бережанщина) в 1991 році. На свято Покрови того ж року, на горі Лисоня, вперше декілька тернопільських пластунів склали пластову присягу. Ось таке щастя мав змогу мати і я – був одним із перших у Тернополі заприсяжених.
Колишній прес-секретар міської ради Олег Удич пригадує, що все відбувалося вночі, учасникам створили певну атмосферу, все було дуже урочисто, провели спеціальний пластовий ритуал з присяганням на державному прапорі. Якихось емоцій, пов’язаних з переживанням чи страхом у нього не було, оскільки пластовий церемоніал манив своєю загадковістю, бо відрізнявся від всього іншого мирського життя.
Олег зізнався, що багатьох деталей присягання уже добре не пам’ятає.
– Минуло дуже багато років. Часи дуже сильно змінилися, багато людей відійшло з того часу, кожного разу голова наповнюється новими емоціями…
Довідка «Погляду»
Пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов`язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також не зробити якогось злого діла, хоч би які труднощі чи небезпеки довелося б поборювати. Автором тексту скаутської присяги є британець Роберт Бейден-Поуел. В Пласті сучасний текст Присяги запровадили наприкінці 1940 років. Текст присяги: “Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухатись пластового проводу”.
Люба Вовк, “Погляд”
Що це за вираз – “старої закалки”? Це ж калька з російської. Українською мовою слово “закаля́ти” означає “ЗАБРУДНИ́ТИ”. По-нашому – “старого гарту”.
Дякую – виправили
Хоча – слово написане в лапках. Тобто зрозумілим є той факт, що воно вжите або як замінник, або як авторське 😉
Хоча в даному випадку правка суті статті не міняє і не впливає на стилістику. Ще раз дякую