Опозиційний уряд знає як допомогти Україні вийти з кризи
У приміщенні столичного НСК «Олімпійський» 31 березня презентували опозиційний уряд, який має на меті протидіяти нинішній владі шляхом втілення в життя ефективних ініціатив. Головним своїм завданням опозиціонери бачать не критику влади, а конструктивні пропозиції щодо вирішення існуючих в країні проблем.
У складі опозиційного уряду, очолюваного Борисом Колесніковим, є 4 віце-прем’єра та 12 міністрів, кожен з яких має визначені пріоритети та розроблену стратегію роботи. До підбору кадрів тут підійшли досить ґрунтовно – у команді є як відомі політики та нардепи, так і колишні міністри, правознавці, експерти та галузеві фахівці. Так, робота опозиційного уряду розпочнеться з аналізу помилок, допущених чинною владою.
– Перша помилка, яку потрібно виправляти – безробіття: в Україні офіційно є 2 млн. безробітних, 3 млн. трудових мігрантів, ще мільйон – приховане безробіття. У владних структурах теж близько мільйона нероб, чисельність яких потрібно скоротити, як мінімум, в 10 разів. Таким чином, можна говорити, що ми близькі до 25% реального безробіття, – зауважив прем’єр-міністр опозиційного уряду Борис Колесніков. – Не меншою проблемою зараз є і девальвація гривні, адже це пряма дорога до зубожіння українців.
Про готовність пропонувати законодавчі акти, продукувати альтернативні діючому уряду рішення, аби змінити цю ситуацію та вивести країну з кризи говорив під час представлення уряду опозиції керівник парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко. За його словами, приступати до роботи потрібно вже сьогодні і через дискусію та діалог усіх політичних сил робити все, аби економіка країни розвивалася, ситуація стабілізувалася, а на сході нарешті запанував мир.
Одним із базових ідеологічних принципів Опозиційного блоку є відновлення Донбасу, саме вирішення цього над завдання, на думку членів опозиційного уряду, здатне знову об’єднати Україну.
– Донбас завжди був і залишається українським. Ми єдина країна, тому повинні допомагати тим, хто зараз став заручником ситуації в зоні конфлікту, – переконаний народний депутат, віце-прем’єр-міністр з індустріалізації та відновлення Донбасу опозиційного уряду Олександр Вілкул. – Будуть розроблені, і ми наполягатимемо на їх реалізації конкретні проекти відновлення Донбасу, його інфраструктури та промисловості. Не менш важливим у цьому плані питанням, що потребує негайного вирішення, є підтримка біженців та переселенців, число яких вже перетнуло позначку у мільйон осіб. Вважаємо, що відновлення виплати пенсій та заблокованих сьогодні соціальних допомог на сході також є нагальною потребою, адже велика частина людей там знаходяться просто на грані виживання. І це не лише завдання опозиційного уряду, але й всієї країни.
Простота, прозорість та прагматизм – саме на основі цих трьох критеріїв, притаманних цивілізованим країнам, буде побудована робота опозиційного уряду. Його члени впевнені, що країна має шанс на повноцінний розвиток лише дотримуючись демократичних принципів.
Додамо, що провідні країни світу давно запровадили практику існування уряду опозиції, подекуди його існування прямо прописане у законодавстві. Таким чином, Опозиційний блок і опозиційний уряд будуть виступати за належним виконанням Мінських угод, справедливим розширенням повноважень регіонів та візьмуться за боротьбу з корупцією. Для цього будуть залучені як вітчизняні, так і зарубіжні експерти, волонтери, представники благодійних фондів тощо.
В рамках презентації альтернативного уряду також була представлена Стратегія соціального розвитку України, яка допоможе вирішити найбільш гострі соціальні питання і підвищити рівень захисту людей. Вона має стати «дорожньою картою» подальшого розвитку України. Керуватиме цим процесом опозиційний віце-прем’єр-міністр з соціальних питань та пенсійного забезпечення Наталія Королевська. Сам документ був розроблений на основі спільної роботи фахівців та громадськості із застосуванням європейських підходів.
– Стратегія базується на п’яти ключових напрямках, це: надійна і справедлива пенсійна система, детінізація зарплат і нова філософія зайнятості, сучасна система соціального захисту населення та демонополізація ринку соціальних послуг, – пояснює Наталія Королевська. – Війна, криза, проблеми з бюджетом не повинні бути виправданням того, що сьогодні зона соціальної несправедливості розширилася до критичних масштабів. Тож наше завдання сьогодні – об’єднавши зусилля всіх людей, від Луганська до Львова, від Дніпропетровська до Луцька, щоб перемогти у війні з бідністю.
Очільник опозиційного уряду Борис Колесников заявив, що своїм підлеглим платити не буде, альтернативний Кабмін діятиме виключно на громадських засадах. Щодо складу опозиційного Кабміну, то посаду віце-прем’єра з контролю за діяльністю правоохоронних органів обійматиме Вадим Рабинович, віце-прем’єром з соціальних питань та пенсійного забезпечення стала Наталія Королевська, Олександр Вілкул буде віце-прем’єром з індустріалізації та відновлення Донбасу, а Михайло Добкін названий віце-прем’єром з реформ місцевого самоврядування. До складу новоствореного уряду опозиції увійшли також Костянтин Грищенко – міністр закордонних справ, Костянтин Стогній – міністр внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій, Євген Мураєв – міністр економічного розвитку і торгівлі, Володимир Макуха – міністр паливно-енергетичного комплексу, Ігор Шурма – міністр охорони здоров’я, Олена Колесникова – міністр освіти, культури, науки, у справах сім’ї та молоді, Юрій Котляров – міністр юстиції, Михайло Папієв – міністр соціального забезпечення, Віктор Скаршевський – міністр фінансів, Володимир Шемаєв – міністр інфраструктури і транспорту, Микола Шишман – міністр АПК, Павло Жила – міністр екології.
В цілому, опозиційний уряд має вже достатньо ефективних напрацювань, які можуть стати основою нового курсу держави на відновлення економіки, залучення іноземних інвесторів, розвитку освіти і науки, стабілізації політичної напруги та розв’язання конфлікту на сході. Члени альтернативного Кабміну готові поділитися своїми ідеями з діючою владою, аби разом, нехай навіть через дискусії, втілити їх в життя, адже новий етап розвитку України неможливий без діалогу усіх політичних сил та прийняття кардинальних рішень на шляху до якісних змін в державі.
Володимир Колєсніков відомий “управлінець”. Через нерозворотність керівництва держави і, зокрема, Ю. Луценка, лідера коаліції ВРУ, він ще розгулює по свободі хоча вже був у СІЗО. Такий результат Революції гідності!