Освітяни Тернопілля поклали квіти на могилу Степана Бандери в Мюнхені
У рамках участі керівників аграрних вишів України у міжнародному семінарі «Інноваційні методи та технології в освітньому процесі» директор Борщівського агротехнічного коледжу Ярослав Козій разом зі своїм колегою – керівником Заліщицького аграрного коледжу Володимиром Гловою побували у Мюнхені. Від освітян Тернопілля вони поклали квіти на могилу лідера українських націоналістів Степана Бандери.
Сам семінар, який для української сторони організувала німецька аграрна консалтингова компанія «IAKGmbH», проходив у Лейпцигу. «Десять років тому українські сільгосппідприємства вивчали передовий досвід у Німеччині, а тепер їхні фермери залюбки переймають новації передових господарств Тернопільщини. Так і ми, сподіваємося не лише запозичити краще в ЄС, а й створити сучасну вітчизняну систему підготовки спеціалістів для сільгоспвиробництва», – зазначає Ярослав Васильович. Поїздка до Мюнхена стала також продовженням вивчення організації українського кооперативного руху на селі у 20–30-х роках минулого століття, біля витоків якого стояв Степан Бандера.
Українська делегація детально вивчала методи реформування практичної підготовки фахівців для аграрної галузі на землях колишньої НДР. Німці передусім подбали про створення потужної навчальної бази системи підготовки кадрів робітничих професій і спеціалістів-технологів середньої ланки. До речі, це на себе взяла не лише держава, а й сільгоспвиробники як співучасники освітнього процесу та ринку праці.
В ефективності такого підходу наші освітяни пересвідчилися на прикладі роботи сільськогосподарського кооперативу у місті Етздорф. Його представниця Юта Шульц розповіла, що через систему договорів із технічними навчальними закладами вони забезпечують себе фахівцями різних профілів. Про державницький підхід до підготовки спеціалістів у Німеччині може свідчити і те, що у Лейпцигу створена Реміснича палата і Центр освіти та сучасних технологій.
Німці думають на кілька років наперед, дбають про кадри спеціалістів і робочі місця. У нас же поки що випускники училищ і коледжів здебільшого поповнюють лави заробітчан у ЄС.
«Ми маємо зламати цю негативну тенденцію, – каже Ярослав Козій, – і це обов’язково зробимо». У Борщівському агротехнічному коледжі налагодили тісну співпрацю з провідними господарствами Тернопільщини і стажування студентів за кордоном. Освітні інновації та прикладний характер все більше входять у стіни цього авторитетного навчального закладу, а його випускники бажані у сільгосппідприємствах України.
Андрій ДНІСТРЯНЕЦЬ, газета “Сільський господар плюс”
Коментарі вимкнені.