Проблеми людей з особливими потребами повинні бути враховані, – кажуть тернопільські депутати

Депутати Тернопільської міськради від «Народного контролю», члени постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства Роман Ляхович та Вікторія Шараськіна провели круглий стіл з головами громадських організацій, що опікуються людьми з особливими потребами. Слухаючи їхні щоденні та глобальні проблеми, у журналістів склалося враження, що про цих людей взагалі забули.
Скаржились громадські активісти в основному на відсутність приміщень для проведення занять, незадовільні умови проживання людей з вадами, неспроможність оплатити комунальні послуги та ін.
Вікторія Шараськіна зазначила: «У той час, коли на ремонт одного двора виділяють по 800 тисяч гривень, громадським організаціям, що опікуються інвалідами, з якихось причин не можуть виділити навіть 19 тисяч на оплату комунальних послуг. Це мізерна сума для міського бюджету, як і, припустимо купівля 50-ти слухових апаратів для людей з обмеженим слухом. Про цю проблему не можна мовчати. Буду виносити питання на сесію та всіляко відстоювати потреби таких людей, адже вони такі як і ми, проте потребують додаткової уваги та догляду».
Серед проблем, які озвучили голови громадських організацій, найболючішою є відсутність спеціального реабілітаційного центру у Тернополі. Активісти кажуть, що у місті є багато дітей, від яких просто всі «відхрещуються». Ці діти через важкий діагноз не можуть навчатися в жодному освітньому закладі. А ніякої реабілітаційної групи денного догляду у Тернополі немає. Тож батьки, аби врятувати свою дитину, змушені возити її в інші міста України. Додають, дітям з важкими діагнозами допомагає їзда верхи. Та навіть тут виникають проблеми: домовившись з управлінням парків та кінним клубом, кататися діткам немає де. Площадка, призначена для цього заняття зовсім не придатна та потребує хоча б обгородження.
Говорили з депутатами і про запровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах м. Тернополя. За словами активістів, соціалізація та адаптація в колективі для них вкрай необхідна.
Роман Ляхович та Вікторія Шараськіна переконані, ці проблеми для міста є вкрай важливими і потребують першочергового вирішення. А складається враження, що на таких людей просто не звертається увага.
Голова постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства, депутат Тернопільської міськради від «Народного контролю» Роман Ляхович зазначив: «Людям з особливими потребами найважливіше, щоб їх почули. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти вирішити їхні питання».

Коментарі вимкнені.