Рейтинг впливових осіб Тернопільщини

Інтернет видання “За Збручем” підготувало післявиборчий рейтинг впливовості публічних персон на Тернопільщині.

Головним чинником зміни позицій у табелі про ранги стали місцеві вибори. За їх наслідками хтось просунувся в табелі про ранги, хтось, навпаки, відійшов на задній план. Головна тенденція – втрата суспільством чутливості та суцільне розчарування. На цьому тлі на перший план виходять владні інстинкти та великі гроші. Тому функціонально на вершину рейтингу повертаються не особистості, а посади і можливості.

Сергій Надал

1 (4). Надал Сергій, міський голова Тернополя

На виборах продемонстрував, хто у Тернополі господар. Зумів не тільки зберегти мерське крісло від посягань несміливих опонентів, а й завів у міськраду найбільшу фракцію. Щоправда, для створення більшості Надалу довелося роздати посади довіреним особам Барни і Заставного. Але це не означає, що мер розповсюдить на них “табличку ділення”. “Відбивати” затрачене на виборах комфортніше без волохатої руки побратимів.

Барна Степан, ОДА, голова

2 (5). Барна Степан, голова Тернопільської облдержадміністрації

Найбільш “піковий” момент для голови ОДА. Зробивши ставку на колишніх регіоналів з кола так званої господарської еліти, зумів показати для президентської партії пристойний результат. Добився перемоги у спікеріаді для кандидата від БПП. Щоправда, всі ці речі боляче відобразилися на іміджі. Барна – більше не революційний романтик, як видавалося раніше. Тепер це цинічний політик, вихованець політичної школи Романа Заставного.

3 (3). Ярема Андрій, співвласник “Мегаполіс- Україна”

Управляючий бізнесу російських олігархів здобув першу серйозну політичну перемогу. Завдяки його ресурсу посаду голови обласної ради отримав його протеже Віктор Овчарук. У такий спосіб Ярема, який є одним з найбільших донорів обласного бюджету, взяв під контроль бюджетні потоки. А також показав “реальне місце” в табелі про можливості численним аграрним баронам, які пройшли за списком БПП.

Саймон Чернявський

4 (1). Чернявський Саймон, гендиректор агрохолдингу “Мрія”

Аграрний “мавр” свідомо дистанціювався від виборчої кампанії. “Мрія” не просувала у депутати своїх людей, натомість зробила ставку на такий вічний ресурс, як гроші. Під час виборів вони були потрібні головним гравцям. Тому ставленикам Ахметова винні майже всі, незалежно від політичних кольорів.

Василій СеменюкНестор

5-6 (2,7). Семенюк Василій, митрополит УГКЦ, Писик Нестор, єпископ УПЦ КП

Наполегливість, з якою Київський патріархат заходить в села, де раніше панувала московська церква, заслуговує на, як мінімум, рівний статус з митрополитом УГКЦ. У той час, як владика Василій “почиває на лаврах”, владика Нестор розбудовує єпархію. Наразі йдеться про боротьбу за “православні” душі. До будівничих талантів Семенюка Писику ще дуже далеко.

Сороколіт Іван, Сорокаліт

7 (-). Сороколіт Іван, депутат міськради 6-го і 7-го скликань

Цей політик вперше з’явився у нашому рейтингу, однак не безпідставно. Зараз Івану Сороколіту можна сміло присвоїти звання неформального лідера міської ради. Адже він користується авторитетом не лише серед колег по партії ВО «Свобода», а й поміж депутатів в цілому. Ключову роль в цьому відіграла наполегливість та принциповість позиції, здатність йти в супереч з мером-свободівцем Сергієм Надалом. До речі, до 2010 року цей депутат очолював обласну організацію партії «Пора». Крім того Сороколіт один з небагатьох депутатів, у яких вибагливий тернопільський виборець повірив вдруге, при цьому віддавши за нього понад 50% голосів. “За Збручем” прогнозує, що цей депутат вкоренився в місцевий політикум і з часом відіграє далеко не останню роль в управлінні та розвитку нашого міста. Хто знає – може згодом саме Сороколіт стане альтернативою діючому меру Тернополя?

Заставний Роман

8 (8). Заставний Роман, народний депутат

Політичні успіхи учня-Барни відсунули екс-мера на сірий фланг тернопільської політики. Це дозволяє Заставному у вузькому товаристві тішитися спільними здобутками і шукати теми для капіталізації влади у бізнес-проекти. Однак з певного часу статус єдиного бенефіціара обласної влади Заставний втратив. У молодих вихованців виросли “крила” та з’явилися власні донори.

Цимбалюк Михайло

9 (-). Цимбалюк Михайло, екс-голова Тернопільської ОДА

Колишній керівник Тернопільщини повертається у велику політику. З подачі Юлії Тимошенко його призначили партійним куратором західних областей та безпосереднім керівником Львівської “Батьківщини”. Зрозуміло, що майже рідна для Цимбалюка Тернопільщина також потрапить в поле зору його інтересів. До того ж Василь Деревляний, незважаючи на отриману посаду, останнім часом “наламав багато дров”. Не виключено, що з подачі Цимбалюка Тимошенко замінить Деревляного на більш адекватну особу.

Пастух Тарас

10 (6). Пастух Тарас, народний депутат

Більше програв, ніж виграв на місцевих виборах. Наслідком мерської кампанії для Пастуха стали серйозні репутаційні втрати та затяжна конфронтація з Надалом. Опоненти відкрили тернополянам очі, що “Самопомочі” далеко до святості та шляхетності, як видавалося з промороликів Садового. Слабкою втіхою для амбіційного нардепа стали дрібні фракції в облраді і міськраді. У першому випадку людей Пастуха пустили у коаліцію імені Барни, у другому – завбачливо відправили в опозицію до Надала. Але й тут “ковдру на себе” тягне група міськдепа Грицишина, яка тяжіє до перемир’я з Надалом.

Коментарі вимкнені.