Що порадили меру Тернополя музиканти “Kozak System”

Фото Алла Соколовська

Тернополяни встали, коли лунав гімн кримських татар; пом’янули піснею загиблого Героя Тернопільщини Володимира Магльону; робили селфі, коли музиканти балансували на краю оркестрової ями та довго фотографувалися з виконавцями після виступу. Так у ПК «Березіль» 15 листопада пройшов концерт гурту «KOZAK SYSTEM» в рамках всеукраїнського туру «Наш маніфест».

Зайшовши до зали, можна було подумати, що зараз на глядачів чекатиме звіт художньої самодіяльності – гопаки, віночки, шаровари… Адже по боках були завіси у вигляді українських рушників з традиційним геометричним візерунком, а в ряду поближче до сцени розмістилися чиновники: голова ТОДА Степан Барна з донькою, та директор Департаменту сім’ї, молоді фізичної культури та спорту ТОДА Віктор Мацикур з сім’єю.

Проте з перших же хвилин концерту стало зрозуміло, що глядачів насправді чекає щось незвичайне, позитивне, енергетично сильне та драйвове. Так, на сцені погасли всі вогні і під звуки фольку з темряви з’явилися вони: п’ятірка харизматичних, вольових та талановитих музикантів. Вони одразу ж закликали людей “підриватися” з місць та підходити ближче до сцени. Для цього трубач гурту навіть вибіг у зал, припрошуючи глядачів вставати.

Так, за дві пісні уже всі небайдужі до сучасних козацьких ритмів глядачі опинилися в максимальній близькості до соліста Івана Леньо. Вони могли навіть його торкатися, бо Іван чи не увесь концерт вправно балансував перед глядачами на самому краю оркестрової ями, незважаючи на те, що в руках тримав ще й акордеон.

Привезли пісні, які змушують думати та аналізувати

– Наш тур Україною – це не просто концерт. Це звернення до внутрішнього українського сумління. До кожного з нас. Бо ми є бидло: і ви, і я. А нам уже давно пора ставати собою, пора нарешті жити в тій омріяній, цивілізованій і вільній Україні, яку ми всі маємо в душі, – емоційно та твердо пояснив Іван Леньо. – Мандруючи з туром, ми виконуємо пісні, які заставляють людей думати, аналізувати. Хочемо додати вам сміливості бути собою. Оце і наш маніфест.

І справді, усі композиції, що звучали того вечора, мали гострий соціальний текст і глибокий зміст, зачіпали усі болючі струни української душі.

– У нас є пісня, яку для нас написав добрий товариш Сашко Положинський – «Битим склом». Ми її виконали з кримськотатарською співачкою Ельвірою Сарихаід. Проте, через довбану політичну ситуацію в країні, Ельвіра не може зараз співати цю пісню з нами. Бо вона – у Криму і не має змоги потрапити сюди, – роздратовано крізь зуби говорив соліст «KOZAK SYSTEM». – Але її голос прозвучить у фонограмі, і виконає вона гімн кримських татарів.

Коли лунав жіночий голос у записі, трубач гурту Сергій Соловій поклав руку на серце, а усі глядачі в залі встали.

Пом’янули Героїв

Вставали тернополяни і коли «KOZAK SYSTEM» співали «А вже тому сім рік буде». Адже пісню присвячують усім полеглим у російсько-українській війні Героям України, зокрема Володимиру Магльону, тіло якого у день концерту привезли зі Сходу додому на Збаражчину.

– Коли будете пити вранці каву, то подумки відправте їх запах на схід, де під дощем мокнуть, захищають нас, Герої, які зараз живуть в бліндажах на Сході. Щодня з думкою про них, – надривно, застуджено та з глибоким болем говорив Іван Леньо. – Ми знаємо, що сьогодні до Тернополя повернувся один Герой. Прилетів. Царство йому небесне!

Звернулися до влади

– Не кожен гурт може зараз собі дозволити тур Україною, тому ми вдячні друзям за допомогу в організації. Знаєте, патріотизм, насправді – це відношення одне до одного. Я сьогодні у футболці «Я – Україна». Бо і я Україна, і кожен з вас – теж Україна. І, як казав Дмитро Лазуткін – для когось територія, а для когось – Батьківщина, – пояснював Іван Леньо. – І я би хотів подякувати одному класному бренду, який допоміг нам зробити сьогоднішній концерт. Інколи… інколи – повторюю, ми любимо випити свіжого пива «Опілля». Дякуємо друзі!

Музиканти звернулися до глядачів із закликом користуватися продукцією українського виробництва, підтримувати свого товаровиробника, споживати якісне, вивчати різні науки і бути свідомими.

Фото Алла Соколовська

– А ще ми знаємо, що у залі є людина, яка в майбутньому може бути мером Тернополя. Тому хочемо запропонувати зробити у Тернополі якісний зал для рок-концертів. Але нехай спочатку зробить, а не обіцяє, а тоді вже може люди й оберуть його. А може й ні, – жартували музиканти. – А зараз просимо батьків, щоб вони закрили вуха присутнім у залі дітям, бо ми виконаємо «Маніфест» – наше звернення до правлячої в країні влади.

«…Я не хочу знати, що таке матрьошка, Оренбурзький платок та під водочку сельодка…
…Тульський пряник та парєна рєпа, Рассольник, пельмєшки та шапки із мєха,
Балалайки, медведі, застолья, раздолья, «Аншлаг», «КВН», «Вечера в Подмосковье»,
«Операция Ы», «Ирония судьбы», Восьме марта – цвеєти, серіал «Менти»,
Ходорковский, Навальный, Жириновский, Шойгу, Михалков, Охлобистин, Кобзон, Расторгуев,
ОРТ, НТВ, МТС,
Н***уй пішли – от вам наш маніфест!..»

Не обійшлося без дівчат і романтики

Хоча «KOZAK SYSTEM» і поставили собі за мету змусити тернополян думати, проте не «грузили» глядачів, а відкрито спілкувалися, передаючи від себе та своїх інструментів позитивні вібрації та енергетику. Передавали настільки потужно, що аж неодноразово у залі по бильцях крісел ходили. Глядачі у захваті знімали це шоу на телефони, робили селфі, приймали кожен меседж музикантів та віддавали їм себе сповна – стрибали під сценою та підспівували.

Коли ж надійшла черга пісні «Така спокуслива» – на сцену збіглися навіть дівчата, які мали місця на балконі «Березолю». Вони заполонили всю сцену. Багато хто з них був у вишиванках. Багато – гості із Авдіївки, які зараз під наглядом місцевих пластунів перебувають у таборі на Тернопіллі. Зіркою серед усіх красунь, що заполонили сцену, стало маленьке дівчатко, яке «козаки» охрестили чудом.

Після виконаної «на біс» пісні та завершення концерту, незважаючи на втому через щільний графік виступів, «KOZAK SYSTEM» ще довго-довго роздавали автографи, фотографувалися та обіймалися з прихильниками. А коли зайшли у хол, де їх чекали кілька десятків дітей зі Сходу, то остаточно «зависли» там, набираючись позитиву. Бо діти були настільки вражені виступом, що не відпускали музикантів, обіймали їх, безперестанку фотографувалися… Уже й сторож «Березолю» не витримав – сварився, що вимикатиме світло, бо пізня година. Мовляв, концерт уже скінчився, пора розходитися додому. Пощастило фанатам, що очільник області також очікував на автограф для доньки, і сторож змушений був змиритися з тим шаленством та шумом-ґамом, який ще довго вирував та ніяк не влягався після концерту справжніх чоловіків, талановитих музикантів та щирих друзів Тернополя – гурту «KOZAK SYSTEM».

Довідка:

«Kozak System» — український гурт, що виник у лютому 2012 року з музикантів, які вийшли зі складу гурту «Гайдамаки».

Відзначились спільними проектами з Тарасом Чубаєм, Сашком Положинським («Тартак»), Дмитром Корчинським, Іреною Карпою, Остапом Ступкою. Андрієм Середою (Кому Вниз), Катею Chilly, Дмитром Лазуткіним, Юрком Іздриком, Сергієм Жаданом, сестрами Тельнюк, гуртом Enej, тощо.

Гурт став особливо популярним під час подій Євромайдану. Пісня «Брат за брата» стала своєрідним гімном Революції Гідності.

Всеукраїнський тур « Наш МАНІФЕСТ» триватиме протягом 2015-2016 років. Перша частина туру охопить ще:
19 листопада – Полтава, Villa Крокодила
20 листопада – Дніпропетровськ, клуб Тайм Аут
22 листопада – Запоріжжя, клуб Капіталіст

Фото Алла Соколовська

Люба Вовк

Коментарі вимкнені.