Що у Тернополі робила місія ОБСЄ?
Сьогодні, 11 березня, відбулася зустріч тимчасово виконуючого обов’язки начальника обласної міліції Олександра Богомола з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Андре Челліно і Джеком Такером.
Учасники діалогу обговорили вплив подій, які вже більше року вирують на Сході України, на криміногенну ситуацію в області.
– Тернопільщина є досить спокійною в криміногенному і політичному плані. Інколи відбуваються акції протестів зі сторони окремих громадських організацій, однак вони не набувають масового характеру й не переростають у кримінальні правопорушення, – поінформував гостей Олександр Богомол.
Відомо, що з часу початку бойових дій на Донеччині та Луганщині в область прибула чимала кількість вимушених переселенців. Відтак іноземці цікавилися як це впливає на ситуацію в області загалом.
– Останнім часом дещо зросла кількість звернень громадян до міліції, одначе повідомлень про кримінальні правопорушення поменшало, – повідомив виконуючий обов’язки начальник обласної міліції. – Масових порушень закону зі сторони внутрішніх мігрантів немає. Присутність переселенців не має негативного впливу на життя краю, а навпаки згуртовує жителів Тернопільщини в бажанні їм допомогти.
Гості поділилися своїм баченням щодо відновлення громадського порядку в країні та розповіли про заходи, яких необхідно вжити задля безпеки громадян, у тому числі на Тернопіллі. До слова, багато з пропозицій представників місії уже знайшло відображення у практичній діяльності правоохоронного відомства краю.
Зокрема, за словами Олександра Богомола, в області нещодавно завершилася операція по виявленню та вилученню зброї і вибухівки, яка могла потрапити на Тернопільщину із зони АТО. Також вжито ряд заходів по посиленню охорони громадського порядку, особливо в місцях масового скупчення людей та поблизу стратегічних об’єктів.
Позитивно представники міжнародної організації оцінили співпрацю правоохоронців краю із громадськими організаціями. Усі учасники діалогу зійшлися на тому, що така взаємодія є досить успішною.
– Чимало активних учасників різноманітних громадських організацій стали до лав спецбатальйону міліції «Тернопіль» й регулярно відбувають у зону АТО для несення служби, – розповів Олександр Миколайович. – Також представники громадськості разом з міліціонерами патрулюють вулиці обласного центру. Одначе до більш активних дій, задля їхньої ж безпеки, ми їх не залучаємо.
На сам кінець зустрічі Андре Челліно і Джек Такер відмітили, що не в останнє відвідали Тернопільщину й пообіцяли співпрацювати задля відновлення миру і порядку в Україні.
Коментарі вимкнені.