Село на Тернопільщині увійшло в півфінал конкурсу «Неймовірні села України»

Експертна рада II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» обрала 20 півфіналістів. Серед них — село Скорики Підволочиського району Тернопільської області.

На конкурс надійшло більш ніж 300 заявок, редакційна комісія представила членам Експертної ради 63 номінанти (cаме ті села, заявки яких були заповнені згідно з правилами, всі вони будуть опубліковані на відповідній сторінці в Facebook з хештегом #incredible_village_of_UA).

Назва села Загальний бал
1 Меджибіж 2392
2 Северинівка 2367
3 Яворів 2300
4 Ломачинці 2285
5 Петриківка 2194
6 Антоніни 2150
7 Моринці 2127
8 Печера 2120
9 Мигія 2075
10 Циблі 2056
11 Великі Сорочинці 2043
12 Скорики 2027
13 Підкамінь 2011
14 Седнів 2007
15 Червоне 2000
16 Верин 1990
17 Межиріч 1982
18 Олександро-Калинове 1982
19 Фруктове 1970
20 Оксанівка 1966

 1 червня сьогодні стартував «Неймовірний сільський автопробіг», який триватиме до 16 липня. Журналісти видання Аgroportal відвідають кожне з 20 сіл.

А 16 липня почнеться другий етап конкурсу — фінал: на сайті AgroPortal.ua до 16 серпня буде проходити онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член Експертної ради виставить оцінки селам-конкурсантам*.

*Під час підрахунку результатів голоси онлайн-голосування та оцінки Експертної ради будуть зведені до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно максимальний бал для кожного села-конкурсанта від онлайн-голосування — 50, експертної ради — 50. Максимальний бал — 100.


Відгуки членів Експертної ради

Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»:

Проект «Неймовірні села України» — це поштовх для села, підтримка перших кроків та ініціатив тих громад, які дійсно хочуть розвиватися. Конкурс спонукає села до змін. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» й надалі підтримуватиме подібні конкурси, тому що без соціальної складової бізнесу не буде.

Фолькер Зассе, керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог»:

Це дуже важлива ініціатива, адже сільські території занепадають. Головне, щоб самі люди розуміли, що потрібно брати все в свої руки, зокрема, брати участь у різних програмах, грантах, конкурсах. І це може бути поштовхом для більшого: створення кооперативів, розвитку малого та середнього бізнесу, інфраструктури.

Владислава Рутицька, радник міністра аграрної політики та продовольства України:

Чудовий конкурс, який має з року в рік тільки набирати обертів, та і кожне українське село заслуговує на звання «неймовірне». Тому чекаємо на наступний рік не сотні, а тисячі охочих, адже в Україні бізнес і село — це абсолютно пов’язані речі.

Вадим Савченко, заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад по зв’язках з громадськістю та міжнародними організаціями:

Конкурс є надзвичайно значущий для підтримання громадської активності. Є така приказка: «Вміли готувати, та не вміли подати», тому з особистого досвіду можу сказати, що дуже важливо написати заявку та подати її. Наприклад, цього року в процесі децентралізації деякі громади отримали великі  кошти та не змогли їх освоїти, тому що не мають досвіду у написанні проектних заявок.  Потрібно бути активним та відстоювати свою позицію, оскільки люди отримують не те, на що заслуговують, а те, до чого прагнуть.


Нагадаємо, що призовий фонд II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) буде розподілено наступним чином: перше місце — 50%, друге місце — 20%, третє місце — 10%, решту 20% від загальної суми призового фонду буде рівномірно розподілено між іншими конкурсантами (4-10 місце).

Загальний призовий фонд становить 150 тис. грн (без урахування податків і зборів).

Примітка: під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю.

Також переможець конкурсу отримає унікальну можливість відвідати восени цього року Німеччину з метою обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування в Німеччині.

Крім того, Посольство Франції в Україні в межах реалізації ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» надасть премію за внесок у збереження навколишнього середовища та біорізноманіття у розмірі 50 тис. грн (без урахування податків і зборів).

У Скориках, до речі, розташована одна з п’яти дерев’яних церков області, не захована під бляхою. Поблизу села є гідрологічна пам’ятка природи — Скориківське болото. Село пишається сучасним фруктосховищем, яке у грудні минулого року відвідав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Фото Андрія Бондаренка.

 

Коментарі вимкнені.