Що сказав глава УГКЦ на Тернопільщині

20160717_094638Спитаймо себе сьогодні, а кого ми слухаємо, до чого дослухаємося, до яких слів прихиляємо своє вухо? Часом різного роду інформація, злі чутки заполоняють нашу уяву, паралізують нашу волю, віру, надію і любов. Це те, що найпростіше пробивається до нашого вуха.

Вважаймо до чого ми прислухаємося, бо це входить у наше вухо і намагається заполонити наше життя. Прислухаймося не до людського слова, яке вбиває, а Божого, яке дає життя. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у другий день Загальнонаціональної прощі до Зарваницької Богоматері.

У загальнонаціональній прощі до Зарваниці 16-17 липня за попередніми даними взяло участь близько 150 тисяч прочан.

Проповідник зауважив, що в сьогоднішньому читанні Святого Євангелія ми чуємо розповідь євангелиста Матея про зустріч римського сотника з Ісусом Христом… Описуючи цю зустріч нам видається, вів далі Предстоятель Церкви, що Матей начебто навмисне підкреслює найважливіші риси земної поведінки того римського сотника… …Ми бачимо, як римський сотник сам особисто благає в Ісуса про оздоровлення свого слуги, раба. Ми бачимо дивне незнане в тому суспільстві милосердя – пана до свого раба. Також єванелист намагається підкреслити іншу рису римського сотника. Римський сотник, який був абсолютною владою в тогочасному Ізраїлі раптом усвідомлює, що він здатен забрати в когось життя, але ні він, ні його імператор не мають влади дати комусь життя, оздоровити когось… Тому він йде до Ісуса Христа. Визнає владу живого Бога – Творця неба і землі. У руках якого лежить доля не лише його раба, а його власна доля і доля всього світу. Та найбільше євангелист Матей хоче підкреслити, що Ісус Христос ставить за приклад віру того сотника!

«Віра приходить від слухання, – наголосив Блаженніший Святослав, – але потім продовжується у послуху».

«Слухай, дочко, і сповняй, і прихили вухо своє». «Ці слова проповідника царя Давида Христова Церква споконвіків пристосовує до постаті Діви Марії. Тому що Вона була перша, яка почула слово благовіщення. Вона була перша, яка сприйняла це слово, якого так жадав той римський сотник. Більше того, Вона завагітніла тим словом, упустила в своє тіло, у своє життя, а потім те Слово Боже як єдинородного Сина нашого Небесного Отця народила у тілі. Можна ще глибше сказати. Богородиця була першою, яка повірила, тому вона є вчителькою віри, першою усіх віруючих на земній кулі. Вона все своє життя прожила в послуху, у підчиненні тому Слову, яке прийняла», – розповів духовний лідер греко-католиків.

«Сьогодні, – продовжив проповідник, – Богородиця слухає нас. Вона чує нас. І в тому слуханні приймає у своє серце усі наші молитви. Ми сьогодні прийшли у цю прощу у Рік Божого милосердя, яка є наче серцем цього надзвичайного святого Року, ми прийшли до Неї, щоби прикликати Боже милосердя на нашу українську землю. Боже милосердя, яке перетворюється, дотикаючись до всіх наших потреб, на різні види Божих дарів».

Найбільший дар, відзначив Архиєрей, який ми сьогодні просимо у вірі, у слуханні Божого слова, – ласки миру для нашої Батьківщини. Просимо життя, а не смерті. Просимо, щоб Господь Бог прийняв наші молитви як найвищий вияв Божого милосердя. Своєю силою зупинив війну.

«Гадаю, приклад сотника, постать Пречистої Діви Марії є закликом для кожного віруючого християнина третього тисячоліття. Ми сьогодні є запрошені не просто слухати, не просто прислухатися до Божого слова, а його прийняти», – попросив застановитися Блаженніший Святослав.

«Просімо сьогодні всі разом: Учителю, скажи тільки слово, нехай припиниться кровопролиття… Потім ми мусимо те слово перетворити в наше життя. Наше життя, наше законодавство України будувати на Божому законі і Його правді, правді про людину, про сім’ю, правді про справедливість у нашому народному суспільному житті», – сказав Глава Церкви.

Слід відзначити, що за словами Архиєпископа і Митрополита Василій (Семенюк) «за два дні Загальнонаціональної прощі Зарваницю відвідало близько 140 тисяч паломників».

Коментарі вимкнені.