Сьогодні обірвалося життя тернопільського журналіста, громадського діяча Григорія Бурбези

Сьогодні відійшов за межу життя тернопільський журналіст, видавець, громадсько-політичний діяч, депутат Тернопільської міської ради впродовж 1998-2010 років Григорій Миколайович Бурбеза. 17 вересня цього року йому б виповнилося 69 років. Прикру новину в мережі Facebook повідомила Halyna Kostyak.

Спогади друзів 

“З Тернополя надійшла печальна звістка – відійшов Григорій Бурбеза, мій приятель і видавець “Західного вітру” та антології “Дев’ятдесятники”, – пише у соцмережах письменник Василь Махно. — На початку 1990-тих молоде видавництво “Лілея” шукало нових авторів. Видавництво було молоде і ми були молоді. Пам’ятаю його дзвінок на початку 2000-них, коли я уже мешкав у Нью-Йорку. З’ясувалося, Григорій в Нью-Йорку, дізнався мій домашній телефон. Побродили Нью-Йорком, посиділи в ресторані, пішли на Бродвейську виставу. Завжди приходив на мої виступи в Тернополі. Зовсім нещодавно Григорій на ФБ згадав про “Західний вітер” й усі колишні учасники і не тільки поділилися споминами про ті незабутні часи… У нього завжди були ідеї та енергія щось змінювати. У нього було відкрите серце…”.

“Пишу це і сама не вірю…, — коментує сумну звістку на своїй сторінці у Facebook колега покійного, тернопільська журналістка Зоряна Биндас. — Помер Григорій Бурбеза. Днями зідзвонювались, обговорювали можливість спільних телевізійних  проектів… В “Тернопільську газету” я прийшла ще дитиною, років з 15 тому. Написала кілька заміток, а тоді зробила інтерв’ю з колишньою наркозалежною жінкою. Воно мало йти на полосу. Григорій взявся його редагувати під вечір, а вночі газету вже здавали на друк. Я переписувала текст, а коли закінчила, було за північ. “Я тебе підвезу”, — сказав він, а потім ми їхали до мене в село… Якось мені стало цікаво, чи він це пам’ятає. Вже не спитаю… Сумно”.

Життя та кар’єра

Згідно з матеріалами Вікіпедії, Григорій Бурбеза був випускником Київського педагогічного інституту іноземних мов (1982, нині національний лінгвістичний університет). Він викладав англійську мову в кількох школах Тернополя — № 18, № 21, № 19, № 26, був заступником директора школи з виховної роботи, методистом із виховної роботи Тернопільського міського відділу народної освіти (1982—1992); заступником директора, головним редактором видавництва «Лілея» (1992—1997, м. Тернопіль), директором Тернопільської філії редакції журналу «Вісник податкової служби України» (1997—1998), директором ТОВ «Лілея» (1998—2000), директором, шеф-редактором ТОВ Тернопільська газета (2000—2005).

Від 2005 — директор ТОВ «Експрес-Інформ». Член Ради директорів Української асоціації видавців преси (2001—2005), пізніше працював керівником Тернопільської філії медіа-корпорації «РІА». Співзасновник і один із керівників Тернопільського осередку Української скаутської організації «Пласт» (1990), редактор пластунських видань «Цвіт України», «Пластовий шлях», «Команда», «Форум».

Народився 17 вересня 1959 року в місті Підгайці Тернопільської області.

Деталі щодо похорону будуть пізніше. Контактний телефон 43 06 71. 

Коментарі вимкнені.