Депутати спробують затвердити зміни до генплану Тернополя 24 лютого: узаконити незаконне?

Що відбувається в кулуарах щодо головного стратегічного документу міста – генерального плану, спробували з’ясувати під час круглого столу у тернопільському прес-клубі 15 лютого за участю трьох сторін – влади, громадських активістів та ЗМІ.

Нагадаємо, що все почалося з того, що депутат Тернопільської міської ради, голова постійної комісії з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі Андрій Шкула опублікував на своїй сторінці у Facebook порівняльну характеристику справжнього і начебто підробленого генпланів Тернополя.

Василь Томчишин.

Зокрема, модератор заходу Василь Томчишин поцікавився, хто ж підмальовував документ? Наскільки ця інформація достовірна? Хто понесе відповідальність? Які збитки загрожують місту?

– Останнім часом я дуже популярний в інтернет-ЗМІ, також і в друкованих, – зазначив Андрій Шкула. – Виявляється, я – «земельне зло в Тернополі». Але чомусь ці «викривальні» публікації з’явилися після того, коли публічно озвучив свою позицію і аргументацію щодо генерального плану міста Тернополя. На найближче пленарне засідання сесії – 24 лютого – депутатам пропонують голосувати за зміни до генплану. Я вважаю, що частина цих змін покликана просто приховати маніпуляції і злочини попередніх років, коли земельні ділянки давали там, де не можна – у парках, зеленій зоні, центральній чи історичній частині міста. Там, де в принципі не може бути багатоповерхової житлової чи комерційної забудови.

Щоб кожен з депутатів міської ради, йдучи на пленарне засідання, був свідомий, що таке генплан і в чому його проблема, кожному депутату Андрій Шкула надіслав порівняльну характеристику справжнього генплану, який знаходиться в секретному відділі міськради і в організації, яка його виготовляла, тобто в «Дніпромісто», і того генплану, який є на офіційному сайті міської ради. Останній, за словами депутата, кілька разів перезавантажувався на цей ресурс та відрізняється від справжнього.

– Міськрада називає це «адаптованою копією», – сказав Андрій Шкула. – А, насправді, це маніпуляція – підмальована версія діючого генплану. І підмальована вона якраз в тих частинах, які я надіслав депутатам.

Що таке генплан міста і чим він важливий

– Діючий генплан Тернополя прийняли 2010 року на сесії міської ради, – зазначив депутат. –  Після цього сховали його під грифом «Для службового користування». Адаптована версія документа з’явилася у 2012 році на сайті міської ради. За той період часу до цієї нібито адаптованої справжньої версії  подомальовували казна що. І в цьому є велика загроза. Адже кожен депутат знає: коли надається земельна ділянка, в проекті землеустрою обов’язково є викопіювання з генерального плану – копія тої ділянки, яку людина хоче взяти для певних цілей. І коли би той самий товариш, який хоче будувати еко-готель в парку Національного відродження, чи той товариш, який зараз біля «Орнави» веде забудову звернулися би з викопіюванням справжнього генплану, ніхто б йому ніякого дозволу не дав, тому що там зелена зона – парк! На черговій сесії депутатам якраз пропонують легалізувати всі ті зміни, щоб потім сховати кінці в воду. Особисто я не планую голосувати за це. Ви просто не уявляєте, який будівельний апокаліпсис почнеться після того, коли депутати проголосують за ту версію генплану, яку їм зараз підсовують.

Хто понесе відповідальність?

Юрист Олена Степанова: «Що «підмалювання» генплану таки були, на сьогодні порушено кримінальне провадження за фактом фальсифікації генерального плану. Зокрема, це кримінальне провадження порушено за моєю заявою. Наразі провадження знаходиться на стадії розслідування. Хто повинен відповідати? Звісно, на це дасть відповідь слідство. Ми ж можемо тільки передбачати. Однак, не називаючи прізвищ, скажу, це – безперечно, посадові особи органу місцевого самоврядування, які мають доступ до генплану, які заливали на офіційний сайт Тернопільської міської ради так звану адаптовану версію генерального плану, ті, хто всупереч чинному законодавству і сьогодні тримають генплан під грифом «секретно».

Органи місцевого самоврядування намагаються усунути громадськість від участі в розробці цього документу. Зокрема, навіть ті зміни, які зараз пропонуються до затвердження на 24 лютого, зроблені з порушенням всіх процедур: не було проведено належним чином громадських слухань (нема й протоколу з них), інші норми чинного законодавства.

Якщо депутати проголосують за зміни до генплану в теперішньому вигляді, це рішення сесії буде оскаржено в суді. Ймовірність виграшу справи 99,9%.

Безперечно, зміни в генеральний план потрібно вносити, але так, щоб громада про них знала”, – кінець цитати.

Чи може сесія міської ради затверджувати зміни до генерального плану, якщо вони вже відбулися?

Начальник управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР Василь Бесага: “Ніхто нічого не підробляє. Гриф «ДСК» (“Для службового користування” — ред.) визначає проектувальник. Самі депутати в процесі за ці роки голосують за відповідні рішення щодо відводу земельних ділянок. Ви кажете: «Зелена зона». Хто голосує? Це шо, я голосую? Ви голосуєте, даєте людині, вона змінює цільове призначення і приходить в архітектуру. А воно повинно відповідати чомусь. Постає питання: ми довго будемо чекати на ті земельні ділянки, які відвели депутати Тернопільської міської ради і не вводяться ніякі зміни? Ви це робите і з генпланом. Місто повинно розвиватися! Ми повинні залучати інвесторів. Другі міста з 1991-го року по 5-6 раз вже вносили зміни, тому що воно йде вперед. Від нас вже починають втікати будівельні фірми – до Львова, в Польщу, Київ. Ви знаєте, хто це такі? І хлопці наші просто гублять роботу – це будівельники, електрики, проектанти. Знову робиться прецедент збудоражування людей”.

Далі буде.

 

Коментарі вимкнені.