Крім слів «Росія», «Російська Федерація» у зовнішній рекламі Тернополя заборонили і «Москву» та їх переклад іноземними мовами

767_146548147598Сьогодні на 9 сесії міської ради депутати проголосували за заборону використання у зовнішній рекламі, інформаційних вивісках слів «Росія», «Російська Федерація» та “Москва” включно з перекладом на іноземні мови. 

З цього питання доповів начальник відділу зовнішніх зв’язків Володимир Кашицький: “Відповідно до ст. 25 Законів України “Про місцеве самоврядування” та “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, аналізуючи події останніх двох років – введення неоголошеної гібридної війни країною-агресором Росією, анексія Криму, захоплення українських земель, беручи до уваги звернення громадських організацій, враховуючи висновки постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та діяльності, міська рада вирішила:

  1. Заборинити у Тернополі розміщення інформаційних вивісок, у яких використовуються слова “Росія”, “Російська Федерація” та похідні від них слова або словосполучення.
  2. Керівникам, співвласникам, власникам підприємств, установ, організацій, фізичним особам-підприємцям у 10-денний термін провести оперативні заходи щодо демонтажу вивісок, оголошень, щитів, таблиць, дощок тощо, що не відповідають пункту №1  цього рішення”, — кінець цитати.

Щоб натомість не з’явилося щось на кшталт “Московський банк”, депутат Іван Сороколіт запропонував внести у “список заборонених слів” слово “Москва”, аби унеможивити обхідний маневр, включно з перекладом на іноземні мови.

Питання прийнято вцілому з урахуванням поправок, внесених Іваном Сороколітом. “За” проголосували 36 депутатів.

Ірина Юрко.

Коментарі вимкнені.