На Тернопільщині жарка погода встановила історичний рекорд

Як повідомили «Погляду» в обласному центрі з гідрометеорології минулої доби в на Тернопільщині спостерігалася суха жарка погода з максимальними температурами повітря вдень 33 – 34º тепла. В м. Тернополі був перекритий історичний максимум температури повітря на цю добу і становив 32,8о тепла. Мінімальна температура повітря та на поверхні ґрунту сьогодні вночі на більшій частині території області була 14 -19º тепла, за Кременецьким кряжем – 21 – 23º тепла. Середня добова температура повітря 01 серпня по області становила 25 – 27º тепла.

Спекотна погода негативно впливала на ріст і розвиток технічних культур – у картоплі та у овочевих культур спостерігалася втрата тургору, що призвело до в’янення рослин.

Але це ще не все, попереджають синоптики, адже 3 – 4 серпня прогнозується денна сильна спека. Температура повітря становитиме 35 – 37º тепла.

«Погляд», в свою чергу, нагадує правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час спеки.

Як поводитись піж час спеки на вулиці?

Перш за все, тримайтеся подалі від сонця з 13.00 до 16.00 год. – у цей час промені падають під прямим кутом, що практично мрже спричинити сонячний удар, якщо перебувати на вулиці. Також варто скоротити фізичну активність на вулиці. Якщо ж любите  бігати, то краще перенести ці заняття з вулиці в фітнес-клуб, обладнаний кондиціонерами.

Як поводитись під час спеки вдома?

Якщо в квартирі немає кондиціонера, але є балкон, можна намочити простирадло холодною водою і повісити її перед балконними дверима. Повітря, що потрапляє в кімнату, стане охолодженим і вологим – дихати буде легше.

Давній метод, яким користувалися в Індії англійці: купуйте кілька пакетів льоду або зробіть їх самі, і поставте шматок льоду перед вентилятором, що працює, – як мінімум зможете встигнути заснути в прохолодній кімнаті.

Перевірте, при якій температурі потрібно зберігати в будинку ліки. Багато з них псуються при високих температурах, і їх краще перенести з аптечки в холодильник.

Пам’ятайте, що ваші домашні тварини страждають не менше за вас: регулярно додавайте в їх миски з водою кубики льоду.

Їжа та напої під час спеки.

Не пийте алкогольних напоїв.

Не обмежуйте споживання води і соків.

Якщо хочете зменшити споживання морозива, приготуйте  інші заморожені закуски.

Скоротіть споживання білкової їжі і цукру. Процес засвоєння такої їжі пов’язаний з виділенням тепла.

Одяг у спеку

Не носіть тісний одяг та одяг з ненатуральних тканин – не ускладнюйте роботу власного тіла.

Сонячні окуляри від спеки вас не врятують, зате захистять чутливі зіниці очей.

Тіло у спеку

Припиніть користуватися косметикою або, якщо не можете, хоча б скоротіть кількість. Не забивайте пори – вони покращують терморегуляцію. До того ж, у таку спеку бактерії розмножуються швидше – тримайте обличчя в чистоті.

Приймайте душ кілька разів на день, також – прохолодні ванни.

За 10-15 днів організм адаптується, і спека переноситься легше. Якщо ви хочете спробувати встигнути акліматизуватися, потрібно проводити на вулиці під сонцем не менше двох годин на день; а коли перебуваєте під сонцем, пийте воду кожні 15 хвилин, причому з кожним разом збільшуйте кількість (один ковток, через 15 хвилин два ковтки, ще через 15 хвилин три ковтки і т.д.).

 

Коментарі вимкнені.