У Тернополі росте манна небесна

Поблизу головного корпусу тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка заклали біблійний ботанічний сад.

Ініціатор проекту — професор кафедри ботаніки та зоології ТНПУ ім. В. Гнатюка Микола Барна зауважує: попереду ще багато роботи, адже проект амбітний. Нині ж висадили дев’ять рослин, які згадуються в Біблії. Біля кожної встановили інформаційні таблички, де вказані назва українською та латинською і те, під яким найменням про цю рослину згадується в Біблії.

Не всі рослини, котрі згадуються там, можуть рости у наших умовах, проте є інтродуковані види й ті, котрі традиційно ростуть на нашій території. Професор, завідувач кафедри ботаніки та зоології Світлана Пида, одна з розробників проекту біблійного ботанічного саду, додає, що в планах висаджувати деякі теплолюбні рослини так, аби на зиму їх можна було перенести в теплицю.

У Біблії згадуються як традиційні для нас бук, верба, виноград, мигдаль, явір, ялівець, ясен, троянда, шовковиця, так і екзотичні — маслина, дерево гофер, гранат… Чи не найвідоміша біблійна рослинна — манна небесна, вона ж тамарикс чотиритичинковий, про нього, зокрема, мовиться: «І нарік дім Ізраїлів хлібу тому ім’я: манна; вона була, як коріандрове насіння, біла, на смак же як корж з медом». Манну, серед інших, висадили біля педагогічного університету. Поряд неї —  звичний нам ялівець, в Біблії яловець, про нього мовиться: «Багатостраждальний Йов у хвилину тяжких випробовувань з жалем дорікає, що тепер, коли він хворий та бідний, з нього насміхаються навіть вигнанці з Божого краю, які щипають зелень біля кущів, а ягоди ялівцю — хліб їх».

Анна Золотнюк.

Коментарі вимкнені.