На Тернопільщині військовослужбовця незаконно зняли з квартирного обліку

Ternopil TesliaДо Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій, якого виключили із списку осіб, які користуються правом першочергового одержання житла. При цьому жодного повідомлення про це він не отримував. Для надання безоплатної правової допомоги уповноважено адвоката Петра Теслю.

Клієнт центру є військовослужбовцем та перебуває на військовій службі в Збройних Силах України в званні майор. Станом на липень 2018 року він дізнався про те, що діючих офіцерів ЗСУ, які перебувають на квартирному обліку та проходять службу в районі Операції Об’єднаних Сил держава Україна забезпечує житлом, шляхом надання їм та членам їх сімей квартир.

Учасник бойових дій звернувся із заявою до квартирно-експлуатаційного відділу про отримання інформації про підтвердження перебування на квартирному обліку і отримав відповідь, що він знятий із квартирного обліку у зв’язку з забезпеченням житловою площею вище за рівень мінімальної забезпеченості в даному населеному пункті. Проте зі слів військовослужбовця, ні він, ні члени його сім’ї досі на даний час не забезпечені житловою площею. Згідно довідок отриманих громадянином К. раніше, а саме у 2007 та 2010 роках військовослужбовець разом із членами сім’ї перебував на квартирному обліку в загальній черзі з 1997 року та в позачерговій черзі з 2005 року. Вважає, що його та членів його сім’ї знято з квартирного обліку без попереднього повідомлення про дату запланованого засідання житлової комісії та без подальшого інформування про прийняте рішення.

Відповідно до вимог ст. 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією  на підставах, у межах норм та відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністра оборони України 31 липня 2018 року №380 житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які набули це право та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Потребуючими поліпшення житлових умов також визнаються:

– військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають в одній квартирі по дві і більше сім’ї незалежно від родинних відносин, та особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (у тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати);

– військовослужбовці з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених у п. 11,12 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та члени їх сімей;

– члени сімей загиблих, визначені абзацами шостим та восьмим пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– військовослужбовці та члени їх сімей, які були забезпечені житловими приміщеннями на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження,- із урахуванням вимог законодавства України щодо тимчасово окупованих територій.

Облік ведеться в житлових комісіях військових частин (об’єднаних житлових комісіях), військових комісаріатах та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі:

– поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті;

– подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;

– в інших випадках, передбачених законодавством.

Завдяки професійним діям адвоката, зібраним доказам по справі, рішенням Чортківського районного суду позов військовослужбовця К. задоволено. Визнано незаконним та частково скасовано протокольне рішення житлової комісії про зняття з квартирного обліку К. і членів його сім’ї та виключення із списку осіб, які користуються правом першочергово одержання житла. Поновлено К. та членів його сім’ї в складі трьох осіб на квартирному обліку та включено до списку осіб, що користуються правом першочергового одержання житлових приміщень.

Єдинийтелефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Коментарі вимкнені.