Студента іноземного вишу забрали до ТЦК і зарахували до списків особового складу за один день – суд визнав незаконними дії ТЦК

Тернопільський окружний адміністративний суд 22 травня 2024 року розглянув справу №500/7171/23, в якій визнав незаконними дії ТЦК щодо призову позивача, який був студентом іноземного вишу, на військову службу під час мобілізації.
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся чоловік з позовом до низки відповідачів, зокрема до ТЦК та військової частини Нацгвардії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що він з 2018 року є студентом вищого навчального закладу – Саскачеванського університету (Саскатун, Канада), 4 курсу, спеціальність «Бухгалтерська справа», ступінь «Бакалавр комерції», що підтверджується нотаріально завіреною копією довідки з місця навчання від 11.09.2023 року. Має право на відстрочку від призову на військову службу у порядку статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

9 вересня 2023 року позивач прямував на власному транспортному засобі з міста Тернопіль в напрямку кордону з Польщею з метою супроводу брата, який збирався перетнути кордон.

На блокпості за декілька кілометрів до польського кордону «Шегині» його авто було зупинено. Після чого цього ж дня позивача, з його слів, було силою доставлено до ТЦК, поставлено на військовий облік та зобов`язано пройти військово-лікарську комісію.

На думку позивача, постанова ВЛК про визнання його придатним до військової служби та наказ командира військової частини про зарахування до списків особового складу військової частини є протиправними. 

Отже, суд позов задовольнив частково. Визнав незаконними дії ТЦК щодо призову позивача на військову службу під час мобілізації. В задоволенні решти позовних вимог відмовив.


Джерело: Судово-юридична газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *