Тернопіль на енергоносії витрачає в рік мільярд гривень, коли загальний бюджет 800 млн

На 20% менше має витрачати Тернопіль на енегроносії до 2020 року. План дій зі сталого енергетичного розвитку Тернополя затверджено на сесії міської ради. Зараз місто в рік витрачає на енергоносії колосальну суму – мільярд гривень.
За словами заступника міського голови Тернополя Владислава Стемковського, цю суму мають скоротити.
– В місті давно пора було зробити інвентиризацію енергетичних ресірсів, які споживаються різгими структурами, об’єктами нашого міста. Є достатньо вражаючі цифри. Місто Тернопіль – це в сукупності мешканці, комунальні підприємства, підприємства комерційної сфери, всі вони сплачують рахунки за енергоносії, енергоносіями в нашому випадку це є електроенергія та природній газ. В рік ми приблизно виплачуємо мільярд гривень. Для міста Тернополя це колосальна сума, бо весь наш бюджет зз освітою, з охороною здоров’я, з культурою, з благоустроєм, з капітальним ремонтом – складає приблизно 800 мільйонів, – каже Владислав Стемковський в ефірі “Ух-радіо”
Якщо суму розкинути на всіх мешканців, то на одну людину виходить 5 тисяч гривень. Якщо зараз зробити інвентаризацію, то витрати можна скоротити.
– За газ зрозуміло куди ці гроші йдуть – в сторону східного сусіда. Давно на часі зробити певну інвентаризацію споживання ресурсів різними структурами, щоби енергопостачання було розумнішим, воно було ефективним. Ми не говоримо навіть про енергозбереження, правильніше застосовувати термін „енергоефективність”. Економити – не значить брати менше, це значить брати стільки, скільки потрібно на даний момент на виконання того чи іншого завдання. Ця прорама якраз спрямована, щоби забезпечити енергоефективність в місті, починаючи від тролейбусного депо і вуличного освітлення, закінчуючи споживанням газу „Теплокомуненерго”, – пояснює Стемковський.

План, який зараз затвердили на сесії, передбачався, коли наш міський голова підописуав Європейську угоду мерів, яка передбачає до 2020 року на 20% зменшити споживанння енершгоресурсів.
– Це достатньо складне завдання, але воно реальне. В Україні на одну одиницю валового продукту ми споживаємо в три рази більше енергоресурсу, ніж в розвинутих країнах Європи, тому наше виробництво стає менш конкурентним. Гроші тратиться на енергію, коли можна забезпечити розумніше використання. Для цього цей план дій і був для Тернополя затверджений, він розроблявся півроку, а зараз має бути впроваджений. Попереду велика робота для того, щоб зробити окремі заїходи і знайти ресурсси для реалізації.
Доба

Коментарі вимкнені.