Тернопіль засяє в борг
Майже 3 мільйони гривень планує позичити Тернопіль для реконструкції вуличного освітлення. Воно модернізуватиметься не лише для скорочення енерговитрати, а й з цілями екологічними. За словами директора комунального підприємства «Тернопільміськсвітло» Олега Лехіцького, у місті й досі функціонують близько трьох тисяч ліхтарів з ртутними лампами.
Не лише їх обслуговування чи заміна клопіт для комунальників, куди більша проблема – утилізація відпрацьованих ламп.
«Випари від однієї розбитої ртутної лампочки дорівнюють п’ятьом розбитим градусникам, – пояснює пан Олег. – Тож ті, які відпрацювали свій термін, зберігають на складі та утилізують на спеціальних заводах, підписуючи повно документів. Нині ці лампочки чи не основний клопіт підприємства. Окрім цього, ртутні лампи беруть дуже багато електроенергії, хоча світять вони надзвичайно гарно».
Ще є у Тернополі і ліхтарі з лампами розжарювання, а це взагалі вчорашній день, стверджують комунальники. Застарілих світильників у місті 30 відсотків. За виділені кошти планують замінити 20 відсотків проблемних ліхтарів, а це понад дві тисячі одиниць.
«Сьогодні є можливість використовувати нові енергоощадні лампи, які будуть давати краще освітлення і при тому споживати менше електроенергії, – каже міський голова Сергій Надал. – За нашими розрахунками, використання цих технологій дасть можливість зекономити близько 33 відсотків споживання електроенергії».
А це понад мільйон у рік, каже фаховий економіст Наталія Окряк.
«Тернопільміськсвітло бере кредит у сумі 2 мільйони 670 тисяч. Через п`ять років підприємство має повернути 2 мільйони 890 тисяч. За користування кредитом сплатиться 220 тисяч, – підраховує пані Окряк. – За рахунок економії кожного року мільйона 200 тисяч цей проект повинен окупитися протягом двох з половиною – трьох років».
Коментарі вимкнені.