Тернопільщина “замішана” у гучній шахрайській схемі

Працівники управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України у Львівській області викрили та припинили діяльність злочинної групи, учасники якої організували шахрайську схему для розкрадання коштів лотереї.

До складу злочинної групи входило четверо осіб. Організатор незаконного «бізнесу» – працівниця компанії, що займалась розповсюдженням лотерей. Жінка розробила схему розкрадання коштів підприємства та залучила до неї трьох своїх знайомих.
Володіючи детальною інформацією про роботу компанії, використовуючи своє службове становище, маючи доступ до спеціальних службових програм та підробляючи деякі документи, протягом 2013-2014 років зловмисники заволоділи коштами у сумі понад 1,8 млн. гривень.

Учасники злочинної групи отримували неконтрольований прибуток, одночасно одержуючи кошти по виграшних лотерейних білетах у бухгалтеріях регіональних представництв компанії та через платіжні термінали, розташовані у Львівській, Рівненській, Тернопільській, Закарпатській, Волинській, та Хмельницькій областях.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження та оголосили зловмисникам про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 27 – ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів) Кримінального Кодексу України. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд обрав для учасників злочинної групи міру запобіжного заходу – арешт з можливістю звільнення під заставу у сумі від 139 до 160 тисяч гривень. Наразі лише один з арештованих скористався можливістю бути звільненим під заставу, троє зловмисників перебувають під арештом.

Коментарі вимкнені.