Тернопільська університетська лікарня – експериментальний майданчик?
12 листопада, рішенням сесії обласної ради, на посаду голови комунального закладу Тернопільської обласної ради “Тернопільська університетська лікарня” було призначено Василя Бліхара. З трибуни він відповів на запитання депутатів.
– Що не може зробити звичайна обласна комунальна клінічна лікарня, те, що може університетська лікарня? Яка різниця?
– Моя особиста позиція, що університетська лікарня, на відміну від клінічної, має можливість застосування наукового, технічного і інтелектуального потенціалу університету. Я думаю, що кожен з присутніх розуміє, що рівень підготовки лікарів практичних і лікарів, які крім практики займаються ще й науковою, теоретично, викладацькою діяльністю, різниться. Це факт не тільки український, це факт світовий. Тому весь світ сьогодні, створюючи медичні бази, лікувальні установи, інтегрує науковий і педагогічний процес в практичну діяльність.
– В іншій лікарні відбувається осучаснення, придбання обладнання, технічних засобів. Які останні придбання є в обласній обласній лікарні щодо осучаснення медобладнання.
– Я на цій посаді виконував обов’язки чотири місяці. Тому можу дати відповідь, що зроблено за цей час. Ми зробили, за рахунок, можна сказати, державного приватного партнерства реконструкцію ортопедо-травматологічного відділення і те, що сьогодні виконуємо найсучасніші операції по трансплантації суглобів, реконструкції кульшових суглобів і тазобедрених. Ми в принципі знаходимося на вістрі цієї проблеми в Україні і наші спеціалісти їздять по Україні і вчать лікарів виконувати цю унікальну операцію. Разом з університетом ми закінчуємо реконструкцію створення унікального відділення функціональної діагностики.
– В якому стані сьогодні перебуває тернопільська обласна університетська лікарня, які проблеми існують.
– Проблеми величезні, я не буду зараз їх тут озвучувати. Я думаю, що шановні депутати знають. Університетська лікарня на теренах Тернопільщини повинна бути флагманом. І я буду просити, якщо ви мене підтримаєте, на модернізацію і реконструкцію цієї установи. Я думаю, що за декілька років при спільній роботі ми зможемо пишатися цією установою, і вона носитиме звання університетської клініки європейського рівня і для цього є всі можливості.
– В більшості склалося враження, що обласна лікарня просто стала експериментальним майданчиком для медуніверситету…
– Я хочу сказати, що в залі присутній Руслан Ярославович Мостовий, директор департамента охорони здоров’я. Концепція реформування охорони здоров’я Тернопільської області в Україні існує – я її бачив. І повірте мені, що незважаючи на те, що люба реформа тягне за собою певні проблеми і певні незручності – реформа потрібна. Але я не є реформатор якоїсь системи в області (сміється – прим. ред.)
Коментарі вимкнені.