Тернопільські «автомайданівці» взялися за розробку мобільних пересувних бань для фронтовиків

Численні поїздки в АТО представників ГО «Автомайдан Тернопіль» змусили їх задуматися над тим, як допомогти бійцям на Сході із звичайними побутовими проблемами. Бійці розказували волонтерам, що не миються вже по три місяці, лише протираються вологими салфетками, адже просто не мають можливості сходити в душ.

У зв’язку з цим «автомайданівці» задумали реалізувати проект виготовлення так званих мобільних пересувних бань для захисників. Активіст тернопільського осередку «Автомайдан» Ігор Недошитко займається опаленням та сантехнікою, тож добре обізнаний у цій сфері і вже знає як полегшити життя фронтовикам.

– Я мав розмову з представниками різних фірм, спеціалістами в цій галузі і зараз ми маємо проект, який цілком можна втілити в життя, маючи на це бажання та фінансові ресурси. Порадившись. Ми дійшли до висновку, що найкраще для цього брати водонагрівачі потужністю хоча б 16 літрів, так помитися матимуть змогу троє солдатів. Щодо колонок, то нам потрібні такі, що перемикаються на пропан, ставляться балони і від них вже йде вода. Позаду має бути розміщена бочка, яку цілком можна використати на польовій кухні. Це найбільш оптимальний варіант, – пояснює ідею автор.

За словами пана Ігоря, біля бочки монтуватимуть гідрофор, який автоматично підключається до генератора і з бочки вода таким чином подаватиметься на колонки, а звідти – на «душові». Крім того, ініціатори проекту мають намір для облаштування мобільних бань використати 20-літровий бак, який компенсуватиме нестачу гарячої води, коли працюватимуть менше трьох поливалок, адже за таким умов колонка просто вимикається.

– Ще одне – в разі якби води не було, причеп можна відкріпити та набрати воду в іншому місці, приєднавши до машини. Ми ще перебачили насос для закачування води з річки чи озера, ним вона автоматично набиратиметься в бочку. Там ми поставимо фільтра, звідти – на гідрофон, а далі – подача води через поливалки, – каже Ігор Недошитко. – Балони ж будуть виносні, ми їх закопуватимемо в яму на відстані близько 20 метрів від машини, ближче не можна, адже при попаданні в них снаряду чи осколки гранати вибухне весьавтомобіль.

За словами «автомайданівців» по вартості саме обладнання без намету, бочки і автомобілю вартуватиме близько 1000 євро. Активісти просять допомогти небайдужих людей, підприємців та місцеві організації із придбанням необхідних елементів «пазла». Балони для пересувних бань вже знайшли, де купити 18-літрові колонки також знають, втім, орієнтовна вартість однієї в Польщі вартує близько 300 євро, а це, кажуть волонтери, немалі кошти.

– Крім того, нам потрібна також машина на базі «ГАЗ-66», яка може потягнути бочку, – каже ініціатор проекту Ігор Недошитко. – Плануємо також придбати і бак на 2-3 тонни, адже щоб прийняти душ людині потрібно приблизно 10 літрів води, тож при виїзді в батальйон, де є близько 100 чоловік, нам треба буде більше тонни води. Але запас має залишатися, щоб люди змогли використати її в своїх побутових потребах.

Тож «Автомайдан Тернопіль» закликає підтримати проект тих, хто може допомогти із покупкою необхідного обладнання, адже справа дійсно благородна і її реалізація залежить від кожного з нас.
за більш детальною інформацією всі бажаючі долучитися та допомогти у втіленні проекту можуть звертатися безпосередньо до автора проекту Ігоря Недошитка за номером телефону – 067 741 48 65.

Коментарі вимкнені.