Тернопільські дитсадки переходять на нові правила

Тепер після тривалої відсутності дитини в садку батькам не потрібно буде брати довідку в педіатра.
Тепер після тривалої відсутності дитини в садку батькам не потрібно буде брати довідку в педіатра.

Нові правила для дитсадків, які затвердило міністерство освіти України, можуть зменшити черги у дошкільні заклади і легалізувати невеликі приватні садочки, сподіваються ініціатори змін.

Новий регламент скасовує обов’язкову довідку від педіатра, якщо дитина більше трьох днів не відвідувала садок і в неї немає “явних ознак захворювання”.

Документ дозволяє садкам працювати без власної кухні і пральні, користуючись зовнішніми послугами.

Очікується, що це дозволить вийти з тіні і отримати ліцензію невеликим комерційним закладам, розташованим у квартирах чи приватних будинках.

Менше довідок

У тексті регламенту слово “довідка” згадане лише тричі.

Довідка про стан здоров’я потрібна тепер лише при прийманні дитини в садок, після перенесення інфекційної хвороби і для купання в басейні.

Чинне до сьогодні правило про довідку від педіатра після трьох пропущених днів уже недійсне.

“Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин (окрім інфекційної хвороби. – Ред.) приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання”, – сказано в документі, розісланому в управління освіти по всій Україні.

Якщо батьки привели дитину в садок і вихователі запідозрили, що вона нездорова, її має оглянути штатний медичний працівник, пояснив Святослав Протас, в.о. голови Державної санепідемслужби.

Чи можна відвідувати садки дітям без щеплень, вирішуватиме тепер лікарсько-консультативна комісія при поліклініці. Однак подробиць того, як працюватиме ця комісія, в документі немає.

Нові правила рекомендують закривати пісочниці на ніч, але там більше не сказано про висоту бортиків.
Нові правила рекомендують закривати пісочниці на ніч, але там більше не сказано про висоту бортиків.

Харчоблок

Якщо в дошкільному закладі немає свого харчоблоку, готову їжу для дітей можна замовляти в інших постачальників, які дотримуються всіх законодавчих вимог.

При цьому “відповідальність за неякісне харчування буде нести той суб’єкт, який цю послугу надає”, а не керівництво садка, уточнив пан Протас.

Так само з пранням білизни. Відтепер можна замовляти послуги зовнішніх пралень, якщо лише вони не обслуговують інфекційні лікарні чи об’єкти хімічної промисловості.

Ці дві вимоги – відсутність власного харчоблоку і пральні – часто ставали на заваді маленьким приватним садкам, які хотіли отримати ліцензію.

Нові правила також дозволяють використовувати в садках двоярусні дитячі ліжка для економії місць.

Автори регламенту наголошують, що це не означає збільшення кількості дітей в групах.

Гарні виховательки

В уряді сподіваються, що новий регламент, навпаки, має зробити садочки доступнішими для дітей і батьків.

Сьогодні в усій Україні в черзі на дитсадки стоять понад 90 тис. дітей, з яких понад 14 тис. – лише в Києві, розповідають у МОН.

Там очікують, що спрощення правил дозволить розвиватися новим дошкільним закладам.

“Чим менше сфера регулюється, тим краще вона розвивається, тим більша довіра до дошкільного сектору освіти”, – погоджується Олена Заплотинська, проектний менеджер Національної ради реформ.

Серед інших змін – скасування обмежень для зовнішнього вигляду вихователів.

“Дитина лине до гарної виховательки, у якої нехай буде каблучка, нафарбовані нігті, але зате вона буде гарна, – каже Олена Даніш, директорка садочку “Пролісок” у Києві. – Сучасний навчальний заклад має передбачати сучасних гарних виховательок”.

Джерело: ВВС

 

Коментарі вимкнені.