Прапори по 250 грн., – у Кременці місцеві чиновники заробляють на патріотизмі

У Кременці місцева влада закупила державні прапори за завищеною ціною – по 250 грн за стяг, тоді як у крамниці знамено вартує лише 50 гривень. Змушували чиновники купувати «золоті» прапори і директорів шкіл.

 «З міського відділу освіти зателефонували, щоб негайно приїхали і підписали договір на виготовлення державних прапорів. Але ми маємо прапори, навіщо їх ще купувати? Тим паче,  що на придбання предметних матеріалі у цьому році отримали «аж» тисячу гривень», –  розповідає директор Кременецького навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа» Ольга Січковська.

Саме після цього пані Ольга звернулася по допомогу до активіста «Народного контролю», депутата Кременецької міськради Віталія Ващенка (нагадаємо, 26 травня біля власного подвір’я Віталія Влащенка по-звірячому побили невідомі. У результаті отриманих травм чоловік помер).

« Я особисто зв’язався з виробником «Геральдика» у Дубно, де замовляла прапори наша міськрада. Просто попросив скинути прайс на виготовлення стягів. Вказана у накладній міської ради ціна одного метра квадратного поліестеру – 170 гривень.  Натомість у прайсі виробника – близько 30 гривень. Звідки така різниця, на що витратили гроші насправді?», – коментував тоді голова фракції «Народного контролю» у Кременецькій міськраді Віталій Ващенко.

Відтак міська рада щонайменше утричі переплатила за прапори. Адже за накладною, один прапор розміром 1х1,5 м  вартує приблизно 250 гривень, а в будь-якій крамниці у Кременці – лише 50 гривень. Загалом же  чиновники на державну атрибутику витратили понад 8 тисяч гривень. Віталій Ващенко написав заяву в поліцію за фактом розкрадання бюджетних коштів.

«Активісти зверталися в Кременецький відділ поліції з цим питанням. Їхнє звернення зареєстроване у журналі єдиного обліку, проводиться перевірка», – розповів  керівник  Кременецького відділу поліції  Володимир Галевич.

У самій міській раді логічного пояснення переплаті не знайшли. Заступник міського голови говорив про «глибокий патріотизм», але причини, чому стяги купували за космічними цінами, не назвав.

«Міська рада закупляла державні стяги для популяризації міста. Адже місто Кременець –туристичне, нас відвідує дуже багато делегацій іноземних держав і ми завжди гідно хочемо представляти нашу державу», – коментував заступник міського голови Кременця Микола Матвіюк.

«Міський чиновник отримує зарплату і повинен за цю зарплату і жити. А красти чи від патріотизму, чи від чогось іншого – це суті справи не змінює», – говорив Ващенко.

Проте Віталію так і не вдалося довести цю справу кінця…

У свою чергу «Народний контроль» доведе до завершення розслідування Віталія Ващенка. А також вимагатиме, аби вбивць активіста знайшли та покарали.

Коментарі вимкнені.