Тернопільські податківці розповіли про найрезонансніші ухилення від сплати податків

5 лютого 1998 року Верховна Рада України прийняла закони,  згідно з якими в Україні розпочалось повноцінне функціонування підрозділів податкової міліції. З нагоди 15-річчя створення відповідних підрозділів ДПС у Тернопільській області підбила підсумки роботи податкової міліції Тернопільщини за 2012 рік.

За словами першого заступника голови ДПС – начальника управління податкової міліції  у Тернопільській області підполковника податкової міліції Ігоря Сторожука, за цей час підрозділи ПМ області викрили 56 злочинів у сфері оподаткування, 42 з яких розслідували. За кримінальними справами держбюджету відшкодували 6,6 млн. грн.

У 2012 році податкові міліціонери області передали до суду 6 кримінальних справ, стосовно суб’єктів господарювання, які обліковували  неіснуючі господарські операції, відтак ухилялись від сплати податків.

–          Направлено до суду кримінальну справу з обвинувачення директора одного з цукрових заводів. Його звинувачують в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, – повідомив Ігор Сторожук. – У ході досудового слідства встановлено, що ним реалізовано близько 5 тисяч тонн цукру-піску без нарахування та сплати до бюджету належних податків. Крім цього, укладені договори підряду з будівельною компанією на проведення ремонтних робіт, однак встановлено, що вказана будівельна компанія має ознаки фіктивності і жодних будівельних робіт не проводила. В результаті таких протизаконних дій до бюджету не надійшло 8,3 млн. грн. податків.

8 кримінальних справ порушили торік щодо суб’єктів господарської діяльності – переможців тендерних процедур, які постачали товарно-матеріальні цінності та виконували роботи за бюджетні кошти.  Зокрема, порушено кримінальну справу за умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах щодо директора підприємства,  яке за результатами тендеру будувало підвідні та вуличні  газопроводи до сільських населених пунктів. Усього не сплачено до бюджету 90,2 млн. грн.

–          Виявлено та зруйновано схему розкрадання коштів місцевих бюджетів, виділених на закупівлю вугілля для закладів освіти. Порушені дві кримінальні справи, сума привласнених коштів – 850 тисяч гривень. Зараз триває досудове розслідування стосовно керівника одного із підприємств Хмельницької області, яким у 2011 році за результатами проведеного тендеру з відділом освіти Борщівської РДА укладено договір на закупівлю вугілля кам’яного на суму 1,1 млн. грн. Вугілля надійшло, однак його якість була нижчою, ніж зазначено у договорі, внаслідок чого постачальник привласнив 550 тисяч, частину яких у подальшому легалізував шляхом здійснення фінансово-господарських операцій, – зазначає Ігор Сторожук.

Називати конкретні прізвища та підприємства податкові міліціонери не мають права, допоки триває слідство.

Загалом упродовж 2012 року за участю підрозділів податкової міліції області до держбюджету було спрямовано понад  11,3 млн. грн.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.