Тернопільські свободівці добряче налякали звукорежисера зірки нецензурної українізації Ореста Лютого

Разом із ним увесь зал «Хмільного щастя» співав «Пішли на х…!». Він лаявся прямісінько зі сцени, та ніхто не поспішав вивести його із зали та «натовкти писок». Проте місцеві свободівці ладні були вбити учасника його технічної команди лише за те, що той не встав під час виконання гімну український січових стрільців «Ой у лузі червона калина».

Що ж відбувалося у «Хмільному щасті» в Тернополі 12 травня? Всього лише до нашого міста вперше приїхав Орест Лютий – він же Антін Мухарський – шоумен та ведучий, який для багатьох українців є обличчям реклами порошку «Тайд». «Ви ще не в білому? Тоді ми йдемо до вас!» – пам’ятаєте?

У Тернополі же Антін називав себе Орестом Лютим і презентував свій дебютний альбом «А я – не москаль» та у супроводі антитоталітарного гурту “Сталін унд Гітлер капут” «вжарив» таку двогодинну програму лагідної та суворої українізації, що змушений був відпрацювати ще й три пісні на біс. І хоч відомий «чистоплюй» з телевізора таки був зодягнений в білу сорочку, але його зовнішній вигляд був далеким від гламурного та педантичного, як у столичного любителя білизни Антіна Мухарського. Для тернополян він постав, як гламурний та культурний партизан, професор антропології. Навіть зачитував вірш та презентував книгу свого, начебто друга, Мухарського.

Перед тим, як колектив вийшов на сцену, звучало знайоме для прихильників творчості Ореста Лютого попередження про те, що залу повинні покинути люди без почуття гумору, із синдромом совкового дебілізму, із ознаками політичного шизофринії, схильні до тероризму, побутового насильства, розумово неповноцінні, діти до 18-ти років і вагітні жінки. За умовами шоу, якщо ці люди таки залишаються, то це означає їхню згоду з правилами. При цьому в пабі таки була одна жінка «при надії». Почувши попередження вони з подругою засміялися, але нікуди не пішли.

Варто зазначити, що вільних місць у залі практично не залишилося, а основну частину присутніх складали люди 35-40 років. Кілька глядачів були у вишиванках. Орест Лютий якраз і розпочав своє привітання з тернопянами із того, що йому дуже приємно приїхати у місто, де велика кількість містян – у вишиванках (адже в цей час проходив фестиваль «Цвіт вишиванки» – прим.ред.).

З перших же хвилин концерту кілька людей у залі поводилися доволі розкуто, по господарськи, аплодували найгучніше, усіляко виявляючи свою прихильність Оресту Лютому. Чим привернули увагу присутніх не менше, ніж сам столичний шоумен. Ці веселі глядачі – не хто інший, як члени місцевого ВО «Свобода».

Дійшло навіть до того, що коли Орест Лютий запропонував глядачам разом заспівати гімн січових стрільців, героїв упівців і усіх українських патріотів «Ой у лузі червона калина», то один із активних свободівців встав і вимагав у присутніх зробити те ж саме. «Піднімаємося! Вставай!», – звертався чоловік до оточуючих, і вони усі таки підспівували стоячи. Крім звукооператора Ореста Лютого, який сидів навпроти музикантів за столиком і натискав кнопки на пульті. Тернопільський свободівець мало що не з кулаками накинувся на «звукача», і той таки встав на кілька секунд. Погляд у нього був розгублений. Коли ж усі сіли, ярий націоналіст, не зважаючи на пояснення сусідів по столику, продовжував обурюватися, чому ж той чоловік єдиний, хто не встав, як він так міг і хто він узагалі такий.

Уже після концерту я зайшла до гримерки антитоталітарного гурту “Сталін унд Гітлер капут” і там спитала в звукорежисера, чи дуже його налякали наші «хлопці». Той чесно, щиро і абсолютно серйозно відповів, що таки налякали, і ніяково додав, що ким би ті не були, але ж «потрібно всюди залишатися людиною».

Довідка:

Концерт Ореста Лютого у супроводі антитоталітарного гурту “Сталін унд Гітлер капут” в Тернополі тривав близько двох годин. Складався з двох відділень, пауза між якими становила 15 хвилин. У першому відділенні «Лагідна українізація» лунали пісні без лайливих слів. У другому ж відділенні «Сувора українізація» нецензурної лексики не бракувало. Антін Мухарський пояснював це тим, що шовіністи інших слів не розуміють, а нам інколи треба вміти говорити «Пішов на …». Попри це він наголошував, що виступає і проти москалів, і кацапів.

Значення слова «Москаль» пояснює пісня «Убий у собі москаля» – це окупант, загарбник, наволоч і кат. І ми не повинні коритися їм, не повинні бути малоросами та хохлами, а повинні бути українцями. Які товаришують зі своєми братами – нормальними росіянами, які виходять на площі, протестують проти путінського режиму, які теж мають свою культуру, честь і гідність.

Орест Лютий – за те, щоб усі нації були рівні і вели між собою лагідний діалог з культурологічної точки зору.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.