Тернопільському батальйону “Збруч” передали вишиту хоругву та ікону

Складна ситуація в країні поставила перед кожним із нас гостре запитання: чи готовий я докласти конкретних зусиль, чи почекаю осторонь? Проте, однозначну відповідь на це запитання мав старший військовий капелан Тернопільської єпархії протоієрей В’ячеслав Кізілов, коли нещодавно побував на місці дислокації тернопільських вояків.

Тернопільскі чоловіки, з якими доводилось неодноразово зустрічатись в період підготовки, тепер знаходяться в реальних умовах війни як на кордоні з Кримом, так і в зоні АТО. Адже ми знаємо, що крім батальйону «Тернопіль», на обороні кордонів нашої держави є й батальйон «Збруч».

Нарешті, завдяки активній діяльності волонтерів, з`явилась можливість провідати бійців, що чекали на зустріч із своїм духівником. Тернопільська єпархія УПЦ Київського Патріархату, з благословення архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора, надала у подарунок вишиту хоругву з логотипом батальйону. Крім хоругви у місці розташування частини відбулось освячення ікони Спасителя, а також натільних хрестиків та усього військового спорядження частини.

Несподівано сильні відчуття викликали листи, написані учнями школи допризовної підготовки м. Тернополя, майбутніми захисниками держави. Під час тижневого перебування з бійцями неодноразово звершувалася Божественна Літургія, відбувалися чисельні Таїнства Сповіді та найбільш очікувані духовні спілкування, які давали можливість бійцям відчути щиру душевну підтримку і надавали впевненість у Божому захисті і благословенні.

Безпосереднє перебування капелана в польових умовах були необхідними, оскільки лише у такий спосіб він міг сповна відчути та зрозуміти проблеми та потреби бійців. Довелося, а може й пощастило, поїсти солдатської каші, спати у наметі, ховаючись від дощу та холоду, бачити суворі будні та високий бійцівський дух. Були приємні моменти – 20 вересня бійці та капелан вітали Спряжку Володимира Васильовича з 21-річчям. Слід зазначити, що бійці батальйону були добре забезпечені продуктами харчування, а також дякували за вчасно отриману теплу білизну.

Важкі будні солдата згладжують їх улюбленці, які створюють відчуття домашнього затишку і нагадують про добро та людяність. Надію та впевненість у нашій неминучій перемозі відчуваєш, коли бачиш справжній патріотичний дух наших бійців.

прот. В’ячеслав КІЗІЛОВ
Голова єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання
у Збройних Силах та інших військових формуваннях України Тернопільської єпархії

Коментарі вимкнені.