Тернополяни з палицями доберуться до кожного мікрорайону

Весняного недільного ранку 6 березня, найсильнішій жінці Тернополя, чемпіонці світу з пауерліфтингу Лілії Проць не спалося. Вона, з властивою тільки їй енергійністю та бадьорим настроєм навчала тернополян біля озера новому для нашого міста виду рухової активності – скандинавської ходьби з палицями. 

–          Вона відрізняється від повсякденної ходьби тим, що людина чинить опір на палиці, тому знімається навантаження з колін, поясниці та хребта, і більше задіюється плечовий пояс, – пояснює ініціаторка зустрічі, громадська діячка, коуч-консультант здорового способу життя, чемпіонка світу з пауерліфтингу Лілія Проць.

Кардинальних відмінностей між ходьбою з палицями і без них немає – однозначно будь-яка рухова активність є корисною. Але задавати темп при ходьбі без палиць незручно, з власного досвіду каже Лілія Проць.

Скандинавська ходьба «дійшла» до Тернополя

Присутні на зустрічі тернополяни спочатку доволі несміливо, а згодом досить активно розглядали палки для скандинавської ходи, порівнювали їх з трековими (для туристичних маршрутів у горах – прим.ред.). Раділи, що нарешті скандинавська ходьба «дійшла» і до Тернополя. Ділилися, що цей вид фітнесу надзвичайно поширений у Прибалтиці та давно пропагується у Європі.

Ліля Проць розказала, що скандинавська ходьба корисна усім, адже вона тренує дихальну та серцево-судинну систему, а ще дарує позитивні емоції. Найбільше підійде для занять людям похилого віку і тим, які мають надлишкову вагу чи проблеми з опорно-руховим апаратом, суглобами, колінами, поясницею. Скандинавською ходьбою найкраще займатися усією сім’єю: від дітей до старших людей, адже підходить така рухова активність навіть 90-річним.

Кожному мікрорайону по групі любителів

Для того, щоб об’єднати усіх зацікавлених, Ліля Проць проведе декілька зустрічей на набережній, біля озера. Згодом, після знайомства, вони зможуть поділитися на групи для занять в різних місцях Тернополя. Насамперед, з палицями ходитимуть біля озера, у парку Національного відродження (біля фонтану), та головною алеєю парку «Топільче».

–          Спочатку навчимо тернополян робити розминку, дихати, ходити з палицями. Далі обміняємося телефонами, і до травня зможемо організувати групи любителів скандинавської ходьби по мікрорайонах. Я теж долучатимусь до заняття у різних таких групах, – анонсує Ліля Проць. – А ще обов’язково додамо заняття на вуличних тренажерах!

«На старт! Пішли!»

За годину, після розповідей, пояснень, налаштовування палиць та інтерв’ю, Ліля Проць перейшла до практичних навчань. Зі своїми палицями на зустріч уже прийшло двоє жінок. Під керівництвом чемпіонки, вони разом тренувалися на майдані біля підніжжя фонтану «Сльози Гронського». Далі – поділ емоціями, домовленість зустрічатися разом щонеділі, обов’язкове селфі і… дорога додому, по-скандинавськи – з палицями.

–              Якщо назбираються групи для занять на різних масивах Тернополя, це буде дуже добре. Адже колективні заняття дарують позитивні емоції, спілкування, – розказує Ліля Проць. – Тому наступну організаційну зустріч для координації усіх любителів скандинавської ходьби у місті плануємо у неділю 20 березня, на 10.00 біля причалу.

Чарівні палиці

Що ж це за такі спеціальні палиці для скандинавської ходьби, та чим вони відрізняються від лижних чи трекінгових?

1. Найперше – вони найлегші. Адже трекінгові розраховані на великі навантаження у горах чи в походах. А скандинавська ходьба – зовсім не екстремальний вид активності.

2. Палиці для скандинавської ходьби регулюються за висотою. Тому одна пара підійде як дитині, так і високому батькові.

3. На відміну від лижних палиць, мають спеціальний надійний фіксатор кисті.

4. Можуть використовуватися як для ходьби на асфальтових доріжках,так і по траві. Зокрема, мають знімну ґумову «п’яточку», яка більше схоже на копитце, бо має вигин. У трекінгових палиць «п’яточка» не має такого зручного вигину.

 

5. Зручно складаються і займають так мало місця, що їх можна носити навіть у наплічнику чи робочій великій сумці. Також легко брати із собою на дачу чи у відпустку.

Довідка:

Наступна велика зустріч для усіх любителів та зацікавлених скандинавською ходьбою відбудеться у неділю, 20 березня, о 10.00 на набережній Тернопільського ставу (біля причалу).

Детальніше можна дізнатися у Фейсбуці на сторінці Лілії Проць та в групі “Любителі скандинавської ходьби“, у Вконтакті на сторінці Лілії Проць та в групі «Любителі скандинавської ходьби».

 Вовк Любов, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.